اخبار

هراس حاکمیت از برگزاری دادگاه علنی

به هر کدام این آقایان که خودشان از عوامل تحقق کودتای انتخاباتی ۸۸ هستند در جای خود باید پاسخ داده شود؛ اما سخنان آقای «یدالله جوانی» پاسخ عاجلی می­‌طلبد. این گفته­‌ها در شرایطی مطرح شده است که آقای کروبی هرگونه حکم صادره از هر محکمه فرمایشی این حاکمیت و آن نهاد بی‌عدالت «قوه قضائیه» را به مرگ تدریجی تحت ستم جان‌فرسای حصر ترجیح داده است و با این کار سران رژیم  را در برابر این پرسش قرار داد که اگر حاکمیت راست می­‌گوید و اگر دلیلی بر این جور و جفا دارد چرا در محکمه عرضه نمی­‌کند؟ چرا از برگزاری دادگاه طفره می­‌رود؟ …

سردار یدالله جوانی که در سال ۸۸ در کسوت معاونت سیاسی سپاه نقش پررنگی در تحقق کودتای انتخاباتی ایفا نمود در آن مطلب نهیب زده بود که: «کسانی که خواهان تشکیل دادگاه برای سران فتنه هستند آیا به عواقب کار اندیشیده‌اند؟»

قبل از او آقای باهنر چندباری این ادعا را مطرح کرده است و بالاتر از او رئیس بی‌عدالت قوه قضائیه« صادق لاریجانی »و معاونش «محسن اژه­‌ای» همین سخنان را تکرار کرده­‌اند، و حتی پیش از او خامنه ای هم به این نکته اشاره کرده است.

عموم مدعیان در توجیه عدم برگزاری دادگاه صرفاً به این مطلب متوسل شده اند که احترام مقامات سابق را نگه‌داشته­‌ایم و گرنه آن­ها را محاکمه و به اعدام محکوم می­‌کردیم. اما محصورین و هوادارانشان در پاسخ می­‌گویند: این چه احترامی است به آن سه عزیز که در شرایط غیر انسانی حصر و فشارهای روحی ذره ذره به مرگ نزدیکشان می­‌کند. شما هم ظلم می­‌کنید و هم منت می­‌گذارید. واقعاً که بدیلی در ستمگری در تاریخ ندارید.

شما اگر راست می­‌گوئید طبق قانون اساسی خودتان با حضور هیئت منصفه محاکمه کنید و حکم اعدام هم بدهید و آنگاه مقام بالاتری بفرماید بجای اعدام در حصر ابد باشند و اضافه کنند که به خاطر حفظ حرمت خدمات قبلی­شان چنین تصمیمی گرفته­‌اند.

در این سال­‌ها مردم بدرستی از خود می­ پرسند آیا خدمتگزار بودن اشخاص مانع از مجازات آن­هاست ! پس چرا همه آن افسران وطن دوست (اعضای حزب توده ایران) را در آن سال های جنگ ، بین ایران و عراق با فداکاری های بی نظیری کشور را از دست تجاوزگران نجات دادند، زندان افکنده  وبا محرومیت از ابتدائی ترین حقوق انسانی زیر شکنجه های دائمی جلادان قراردادید و ده ها تن از آنان را از جمله بهرام افضلی فرمانده نیروی دریایی ایران و همرزمانش، این شخصیت های ماندگار مبارزان راه آزادی، استقلال و عدالتخواهان که در همان سال های نخستین انقلاب تا پای جان بر آرمان های انسانی و عدالتخواهانه خود پای بند ماندند، به جوخه های  اعدام سپردید؟ چرا این همه افسران بلند پایه ارتش را با دلایل واهی با دادگاه های فرمایشی و چند دقیقه ای محاکمه و محکوم کردید؟ اگر حاکمیت راست می­‌گوید و اگر دلیلی بر این جور و جفا دارد چرا در محکمه عرضه نمی­‌کند؟ چرا از برگزاری دادگاه علنی طفره می­‌رود؟
‌آقایان موسوی، کروبی و خانم زهرا رهنورد که بیش از هشت سال در رسانه­‌ها و آن بوق تبلیغاتی مصادره شده، یعنی رادیو و تلویزیون، به غیر انسانی­‌ترین وجه کوبیده و تهمت­‌های ناروا بدان­ها بسته­‌اید، مستثنی از محاکمه کرده‌­اید؟ لابد یک اشکالی هست. هدف از این نوشته هم برملا کردن آن اشکال است و گرنه سخنان حقوقی و اسناد و مدارک پرسش و پاسخ از عوامل کودتا و تقلب که آقای یدالله جوانی یکی از خیل عظیم آن­ها خواهد بود، در دادگاه علنی مطرح خواهد شد و بسیای از حقوقدانان و سیاسیون در این سال­‌ها بدقت خود را برای چنان روزی آماده کرده­‌اند.

شاهکاری که مهدی کروبی، با اعتصاب غذا در آن حالت نقاهت بعد از عمل قلب انجام داد، حاکمیت را به چالش کشید و گردانندگان نهادهای سرکوبگر را به اصطلاح عوام آچمز کرد. او شما را در برابر جهانیان به چالش کشید که اگر راست می­‌گوئید من حاضر به اعدامم مرا محاکمه کنید.

اما شما، یعنی تمامی آن حاکمیتی که نمایندگانش در چیدمان مجمع تشخیص مصلحت دوره جدید با حضور احمدی­‌نژاد و رئیسی و قالیباف، حضور دارند و همگی از شمار اقلیت حاکمند، خوب می­‌دانید که نمی­‌توانید چنین دادگاهی را برگزار کنید، نمی­‌توانید اجازه دهید اسناد و مدارک آن تقلب بزرگ به مردم عرضه شود، نمی­‌توانید عدم مقبولیت و بدنبال آن عدم مشروعیت خود را بدست خودتان برملا سازید. اما در این میان بویژه بمدد شبکه­‌های اجتماعی هودارانتان روزبه‌روز بر راستی مواضع شما به دیده تردید می­‌نگرند و دچار تزلزل روز افزون. مخاطب سخنان تکراری و بی‌پایه آقای یدالله جوانی همین افراد متزلزلند نه آن مردمی که اکثریت معترض را تشکیل می­‌دهند. آقای جوانی و پیش از ایشان آقای باهنر یا آن سه نفر دیگر با تخریب اساس عدالت و دادگاه و تناسب جرم و مجازات همین سیاست اقناع مریدان را در نظر داشته و دارند.

چه کسی با انتصاب مجدد آقای احمدی‌نژاد به عضویت مجمع تشخیص مصلحت که مصالح صدها سال این مملکت را در هشت سال بر باد داده است، با این استدلال بی‌پایه قانع می­‌شود که چون ممکن است محصورین نتوانند تقلب را اثبات کنند و آنگاه به مرگ محکوم شوند، از سر دلسوزی آنانرا محاکمه نمی­‌کنیم.

جناب آقای جوانی و جنابان بالاتر از آقای جوانی، محاکمه یعنی وزن کشی دلایل طرفین یک ادعا. شما هم طی این محاکمه باید ثابت کنید که تقلب نشده است. این در حالی است که بیشترین دلایل محکمه پسند را شما و هم مسلک‌هایتان در ایام پس از نتخابات تا به امروز بدست طرف مقابل داده­‌اید. خود شما یکی از اسناد مهم تقلب هستید، که باید در دادگاه برای ادای شهادت درباره گفته­‌ها و اقداماتتان از ۱۹ خردد ۸۸ به بعد توضیح بدهید. اگر شما حافظه ندارید، گوشی­‌های موبایل این مردم حافظه قوی دارند. مردمی که هر روز با یک معرکه روبرو می­‌شوند، هدف بمباران تبلیغاتی تکراری و بی‌سرانجام رادیو و تلویزیون و روزنامه­‌ها و سایت­‌های وابسته به حاکمیتند، خوب می­‌دانند که پیوسته هدف وارونه دیدن حقایق هستند و از این رو به هر طرف انگشت اشارت شما نشانه رود طرف دیگر را هم خوب می­‌نگرند.

شماها مدعی هستید برای حفظ جان این سه نفر آنان را در حصر قرار داده­‌اید، ولی نمی­‌گوئید که دشمن جان آنان چه کسانی هستید. البته برخی­‌ها گفته­‌اند که مردم ممکن است آن­ها را بکشند و ما می‌دانیم مراد از آن مردم همان­‌ها هستند که از دیوار کنسولگری‌­ها بالا رفتند

آیا شما بیش از خود کروبی دلسوز او هستید؟ سخن راست را اخیراً و پس از بیانات مشعشع جنابعالی، رئیس دادگاه انقلاب تهران جناب حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی فرمودند: «این حرف که برخی اصرار دارند حصر نباشد و این افراد محاکمه شوند، حرف دلسوزان نظام نیست، برخی از کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند شاید بی‌اطلاع باشند ولی این حرف بیگانگان است نه دلسوزان نظام.»

بنا بر گفته این شخص که با عنوان رئیس دادگاه انقلاب هم متأسفانه سخن گفته دلسوزان نظام مایل به محاکمه محصورین نیستند: «چرا که ممکن است کسانی که دشمنان نظام و علیه انقلابند، به دلیل سوء استفاده خودشان برای این افراد تهدید جانی ایجاد کنند تا از آن برای خودشان سوژه‌ای درست کنند.» اما او نمی­‌گوید که گرفتن جان این عزیزان که ذره ذره تحت شکنجه روحی دژخیمان محافظ در حصر صورت می­‌گیرد قتل محسوب نمی­‌شود. ایشان مانند شما نمی­‌گوید که تقاضا برای محاکمه به معنای تقاضا برای آزادی نیست. ایشان بمانند شما نمی‌گوید که حکومت با آن همه ادعای برقراری امنیت چگونه از آزاد بودن این سه نفر در هراس است، حکومتی که هر روز به انحاء مختلف فریاد می­زند پشه­‌ای در آسمان و زمین ایران بی­‌اجازه بچرخد زیر بال و پر عقابان ماست.

ما می­‌دانیم که شما خود از آنچه کرده­‌اید آگاهید و از عواقب یک محاکمه حتی فرمایشی هم بیم‌ناکید. شما از باز شدن پرونده خیانتی که کرده­‌اید هراسناکید. این سه نفر قربانی هوس­بازی قدرتمدران شده‌­اند

اقتباس از گزارش  سایت کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا