زنان

«آفرین چیت‌ساز»، روزنامه‌نگار زندانی، اعتصاب غذا کرد

آفرین چیت‌ساز در اعتراض به ممانعت از آزادی‌اش در زمان مقرر اعتصاب غذا کرد. او در اعتراض به ممانعت از آزادی‌اش در تاریخ مقرر و اعلام شده از سوی قوه قضاییه، از امروز ۹۶/۶/۱۲ دست به اعتصاب غذا زده است…

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، آفرین چیت‌ساز از تاریخ ۹۴/۸/۱۱ توسط اطلاعات سپاه دستگیر و مدت شش ماه در سلول‌های انفرادی بند ۲- الف سپاه و پس از آن در بند عمومی زنان اوین تحمل حبس نموده است.

او ابتدا در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۱۰سال و سپس در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲سال زندان محکوم شد.

بر اساس رأی صادره تاریخ آزادی وی ۹۶/۷/۳۰ ابلاغ شده بود که دفتر دادستانی با اعلام این نظر که مدت زمان بستری شدن او در بیمارستان که به دستور کمیسیون پزشکی و مجوز دادستانی و با حضور مأموران زندان انجام شده است، می‌بایست مجدداً منظور و به حبس او اضافه شود. این در حالی است که خانم چیت‌ساز طی دوران حبس در سلول‌های انفرادی و تحمل فشارهای روحی و روانی و حتی جسمی به این بیماری‌ها مبتلا شده و با نظر پزشکان عضو کمیسیون پزشکی جهت عمل جراحی در بیمارستان بستری شده بود.

آفرین چیت‌ساز پس از پی‌گیری‌های وکلا و خانواده و عدم پاسخگویی قوه قضاییه از امروز ۹۶/۶/۱۲ دست به اعتصاب غذای تر زده است، شاید این اعتراض مورد رسیدگی مسئولان مربوطه قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا