زحمتکشان

تجمع برای آزادی کارگر زندانی

فراخوانی که همسر رضا شهابی فعال کارگری زندانی برای تجمع مقابل مجلس داده بود با استقبال فعالان کارگری، اما با ممانعت نیروهای پلیس روبرو شد. نیروهای پلیس حتی اجازه نزدیک شدن به مجلس را هم به مردم ندادند…

به گزارش دویچه وله، ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) بنا بر فراخوانی از سوی همسر رضا شهابی، فعال کارگری زندانی، قرار بود تجمعی در اعتراض به عدم رسیدگی وضعیت این زندانی مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شود.
به گزارش برخی رسانه‌های حقوق بشری، گروهی از مردم و نیز فعالان کارگری و رانندگان شرکت واحد که هم‌صنفی‌های رضا شهابی هستند به میدان بهارستان تهران رفتند اما پلیس همه را متفرق کرد و حتی اجازه نزدیک شدن به مجلس را هم به آنها نداد.
بر اساس این گزارش‌ها تجمع‌کنندگان عکس‌هایی از رضا شهابی را در دست داشتند و خواهان رسیدگی به وضعیت او که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، بوده‌اند. رضا شهابی عضو هیأت مدیره سندیکای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز ۱۷ مرداد در حالی که با قید وثیقه و برای درمان آزاد شده بود به گزارش سندیکای رانندگان شرکت واحد، انتقال مجدد رضا شهابی به زندان در پی «اصرار دادستانی برای توقیف ملک وثیقه‌گذار» صورت گرفته است.
این فعال کارگری ۲۲ خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از محاکمه به ۶ سال زندان محکوم شد. مطابق گزارش‌ها هنگام بازداشت و در زندان با او بدرفتاری شده و از ناحیه گردن و کمر به شدت آسیب دیده است.
شهابی به منظور درمان در بیرون زندان با قید وثیقه به مرخصی استعلاجی رفته بود اما دادستان تهران مدعی شد که سه ماه از مرخصی او مورد تایید قرار نگرفته است.
تظاهرات اعتراضی تا داخل مترو بهارستان دامه یافت. چند تن از کارگران شرکت واحد ضمن قدردانی از حمایت دانشجویان و دیگر فعالین کارگری و معلمان، تاکید کردند این اتحاد بین کارگران و دانشجویان و دیگر فعالین باید ادامه یپدا کند تا با یکصدایی بتوانیم به مطالبات بحق مان برسیم.
شعار در تجمع برای آزادی رضا شهابی: کارگر زندانی آزاد باید گردد

https://www.youtube.com/watch?v=3fSiVgoLt0U

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا