ورزشی

زنان سوری به آزادی رفتند، زنان ایرانی به خانه + فیلم

زنان ایرانی امروز هم پشت درهای ورزشگاه‌ها ماندند؛ البته نه همه آنها. زنان ایرانی که حاضر می‌شدند پرچم سوریه را به دست بگیرند، می توانستند همچون زنان سوریه برای دیدن مسابقه ایران و سوریه به ورزشگاه آزادی بروند…

به گزارش زیتون،ورود زنان به ورزشگاه‌ها، به عنوان تماشاچی، به تدریج ممنوع شد. فوتبال، بسکتبال، والیبال، فوتسال و غیره اما فدراسیون‌ها برای فرار از بازخواست‌ها بین المللی و از دست دادن حق میزبانی، به زنان هوادار تیم‌ رقیب اجازه ورود می‌دادند. امروز اما برای اولین بار مسئولین ورزشگاه آزادی به زنان ایرانی که بلیت در دست برای ورود به ورزشگاه اصرار داشتند٬ گفتند که با پرچم سوریه و به عنوان هوادار آن تیم، می‌توانند به ورزشگاه بروند.
زنان ایرانی برای اولین بار توانسته بودند برای تماشای مسابقه ایران و سوریه، از سری مسابقات مقادماتی جام جهانی روسیه، بلیت بخرند. اگرچه که فدراسیون فوتبال این موضوع را به یک اشکال فنی مرتبط دانست و اعلام کرد همچنان «ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها ممنوع است» و مبلغ پرداختی عودت داده خواهد شد.
با این حال امروز زنان ایرانی، بلیت در درست رفتند تا مسابقه را تماشا کنند. هرچند که همچون گذشته با «برخورد توهین» و «تهدید به بازداشت» مواجه شدند.
پیمان یوسفی، گزارشگر این بازی، در حالی گزارش با یاد کردن از جای خالی زنان ایرانی آغاز کرد که به گفته زنانی که مقابل در ورزشگاه جمع شده بودن، زنان سوری با ماشین‌های تشریفات به داخل استادیوم رفتند.
صبح امروز پروانه سلحشوری، رییس فراکسیون زنان مجلس، در اینستاگرامش نوشت که وزارت ورزش اعلام کرده است که برای حضور برخی از نمایندگان زن در ورزشگاه آزادی هماهنگی‌های لازم را انجام داده است. اگرچه که او با این حضور «نمایشی» و «گزینشی» مخالفت کرده. طیبه سیاوشی، دیگر نماینده مجلس اما اعلام کرده که به ورزشگاه می‌رود چون دیگر «برخورد منفعلانه» با این تبعیض نمی‌تواند راهگشا باشد.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=25&v=YgxkuZ_jneI

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا