فرهنگی

دستاوردهای مهم تظاهرات اخیر

«حکومت اسلامی» گور «خود و اسلام» را کند. آری این دوران واپسگرا،جهل و نادانی با ایدئولوژی فرسوده «فقه سنتی»، دوران مهیبی است. به ویژه در عصر تنش و چرخش عظیم تاریخ بشر؛ انسان درباره سرشت و سرنوشت خویش دریافته است که « بسی چیزها بزرگ است و از همه بزرگتر انسان» ! یک سلسله مسائل حاد و هیجان انگیز، مربوط به سرشت و سرنوشت فردی و تاریخی انسان ، معنی و هدف زندکیش، رهایی و بهروزیش، دورنمای آیندیش، تدقیق و توجیه کامل علمی و عملی لازم است.نه خرافات و جهالت در حفره ای از زمان و مکان…
یکی از ویژگی های اعتراضات سرتاسری مردم جان به لب رسیده،با استفاده از تجربیات مبارزاتی ملی،طی چهار دهه گذشته و خط بطلان زدن بر ترفند دائمی پلیس بد و خوب در قالب اصولگرا و اصلاح طلب و در راس آن که قبل از همه و در همان روزهای اول معترضین را تهدید به سرکوب کرد. شخص «حسن روحانی» رئیس جمهور رژیم بود.اگرچه می‌توان خروش اعتراض توده‌ها را اینجا و آنجا با گلوله پاسخ داد و مدت ‌زمانی خاموش کرد، ولی برخلاف اراده و تصور سران حکومت جمهوری اسلامی، نمی‌توان خواست راهبردیِ جنبش مردمی مبتنی بر: طردِ رژیم استبدادی ولایت فقیه، پایان دادن به حکومت مشتی تاریک‌اندیش انسان‌نما، پایان دادن به ظلم و بی‌عدالتی اقتصادی ناشی از سیاست‌های نئولیبرالی، پایان دادن به فساد بی‌سابقه در دستگاه‌های دولتی و حکومتی، و برپاییِ ایرانی آزاد، مستقل و دموکراتیک، با سرکوب و ارعاب برای همیشه درهم شکست.
شناسائی و تهیه عکس و فیلم،نام و مشخصات،سند و مدرک از دژخیمان آدمکش رژیم در سرکوب مردم در داخل و تحویل آن به محافل مدنی سیاسی و حقوق بشری و دادگاه رسیدگی به جنایت علیه بشریت از جمله اقداماتی است که آثار آن در عکس العمل های گوناگون دیده و شنیده می شود. بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، بیش از  دو هزار تن از معترضان به‌ وسیلهٔ گزمگان استبداد دستگیر شده‌اند، صدها تن زخمی و ده‌ها تن در جریان این اعتراض‌ها جان خود را از دست داده‌اند، علاوه بر آن سه نفر از دستگیر شدگان جان خود را در زیر شکنجه از دست داده اند. با این همه، هنوز اعتراض‌های مردمی در گوشه و کنار ایران ادامه دارد. ده‌ها دانشجوی آزادی‌خواه و مبارز دانشگاه‌های کشور جزو این دستگیر شدگان‌اند.
و اما مطلب بسیار مهمی که نباید از نظر دور داشت و باید مستندا به افشاگری آن پرداخت.خشونت داعشی رژیم بعد از اولین عکس العمل و گفته «خامنه ای» در روز دوشنبه ۱۱ دیماه بود.وی با یک جمله(قضایای اخیر محصول پول،سلاح، سیاست و دستگاههای امنیتی دشمنان است)کلید رمزی را گشود و فرمان آتشی را صادر کرد.که قبلا در خردادماه سالجاری تحت عنوان (دستور خامنه ای به افسران جنگ نرم در خصوص وضعیت آتش به اختیار) به نقل از رسانه های داخل در سرتاسر دنیا منتشر شد.بعد از صدور این دستور شیطانی فتوا گونه بود.که کشتار و دستگیری مردم باتهام مطالبی که در ۱۱ دیماه گفته بود و حملات وحشیانه به تجمعات مردم آغاز گردید.وی آنروز بعد از فرمان آتش جنگ رژیم با ملت،افزود حرفهایی دارد که بعد از ختم غائله میزند.قرارست فردا سه شنبه این کار را انجام دهد.
نا گفته روشن است که  مردم میهن ما در نبرد به منظور انهدام جهان کهنه و تلاش برای ساختن جهان نو ، تلاش های خستگی ناپذیر از خود نشان می دهد.
مهران مهرآئین

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا