ورزشی

تاریخ‌سازی پرسپولیس در آسیا/پرسپولیس ۱۰ نفره به جمع ۴ تیم برتر آسیا رسید

تیم فوتبال الاهلی عربستان در جریان دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در ابوضبی میزبان پرسپولیس ایران بود که این دیدار با برتری نماینده ایران به پایان رسید
در جریان دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های فوتبال الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران از ساعت ۱۹:۴۵ در ابوظبی به مصاف هم رفته‌اند که این دیدار در نهایت با برتری دو بر یک پرسپولیس ایران به پایان رسید.

برای پرسپولیس در این دیدار علی علیپور در دقیقه ۴ و گادوین منشا در دقیقه ۸۱ گلزنی کردند و گل الاهلی را نیز صالح الامری در دقیقه ۵۱ به ثمر رساند.

دقیقه۸۱: در پی یک فعل و انفعال، توپ روی خط دروازه به دست مدافع الاهلی خورد و داور مسابقه علاوه بر اخراج این بازیکن نقطه پنالتی را نشان داد و در ادامه منشا پشت توپ قرار گرفت و دروازه حریف را باز کرد.

دقیقه ۷۲:پشت محوطه جریمه پرسپولیس یاران الاهلی صاحب توپ شدند و در ادامه صالح الامری را صاحب توپ کردند اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۶: توپ ربایی خوب مهدی طارمی درون محوطه جریمه حریف، با عث شد در ادامه توپ به احمدزاده برسد اما ضربه پای راست این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: صالح الامری وارد محوطه جریمه شد و با جاگذاشتن مدافعان حریف، با یک ضربه زیبا دروازه پرسپولیس را باز کرد.

دقیقه۵۰: سعید المولد از پشت محوطه جریمه پرسپولیس دروازه این تیم را هدف قرار داد که شوت این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۷: با اشتباه مدافعان پرسپولیس تایسیر جاسم پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه پای راست دروزاه بیرانوند را هدف قرار داد اما شوت این بازیکن راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۱۹: علی علیپور باز هم از سمت راست حرکت کرد و با عبور از یک مدافع، ضربه‌ای را با پای راست به سمت دروازه زد اما شوت این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: اینبار علی علیپور حرکتی را از سمت راست انجام داد و در حالی که مهدی طارمی در فرصت بسیار مناسبی بود اما پاس علیپور به طارمی نرسید و با دخالت مدافع حریف به بیورن رفت.

دقیقه ۱۶: مهدی طارمی در میان مدافعان حریف صاحب توپ شد و از پشت محوطه جریمه دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما شوت او به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: کمال کامیابی نیا با خطای شدید که روی ولید باخشووین انجام داد، از داور مسابقه کارت قرمز دریافت کرد تا پرسپولیس خیلی زود ۱۰ نفره شود و کار سختی برای حفظ پیروزی داشته باشد.

دقیقه ۴: ارسال خوب شاگردان برانکو در میان مدافعان حریف فرصت خوبی را برای علی علیپور ایجاد کرد و این بازیکن هم دروازه حریف را باز کرد.

دقیقه ۲: ارسال کرنر توسط یران الاهلی فرصت خوبی برای این تیم ایجاد کرد و درحالی که شجاع خلیل زاده قصد داشت با یک ضربه سر توپ را دفع کند، ضربه سر او را بیرانوند مهار کرد تا وارد دروازه نشود.

ترکیب پرسپولیس: ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده ( ۷۷ شایان مصلح)، محسن مسلمان (۶۱ بشار رسن)، وحید امیری، علی علی‌پور و مهدی طارمی ( ۶۵ گادوین منشا)

ترکیب الاهلی عربستان: محمد الاویس، ولید باخشووین، تایسیر جاسم، محمد عبدالشافی، محمد الفتیل، صالح العمری، کلاودیمیر د سوزا، سعید المولد، معتز هوساوی، لئوناردو د سوزا و عمر السومه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا