اجتماعی

٧ میلیون خانوار بی‌مسکن ایرانی

اختلافات درون حکومتی موجب شده تا جناح‌های مختلف حکومت با ارائه آمار به افشاگری علیه هم بپردازند. روزنامه کیهان طی مقاله‌ای سیاست‌های اقتصادی دولت روحانی را بازتاب داده و به ارائه آمارهای قابل توجهی در باب بی‌مسکنی و بدمسکنی مردم ایران پرداخته است…

در این گزارش منتشر شده در روز دوشنبه بیستم شهریور ١٣٩۶،  آمده است که: بیش از چهار سال از روی کار آمدن دولت حسن روحانی می‌گذرد اما مردم هنوز درگیر بسیاری از مشکلات اولیه زندگی خود هستند.

در دولت احمدی نژاد طرحی تصویب و اجرائی شد که به “مسکن مهر” معروف گشت و طی آن قرار بود که بخش عظیمی از مردم ایران صاحب منزل شخصی شوند اما بنابر آمارهای حکومتی بدلایل متعددی از جمله عدم مناسب بودن واحدهای مسکن مهر برای زندگی و به کار بردن مصالح نامناسب و بی‌کیفیت که واحدها را دچار مشکلات عدیده‌ای می‌کرد، ٧۵ درصد از ثبت‌نام کنندگان دریافت و خرید این مساکن طی سال‌های اخیر انصراف داده‌اند.

قابل ذکر است که بنابر گفته دبیر کانون انبوه سازان، دو و نیم میلیون خانه خالی در ایران موجود است در حالی که امسال ٣٨ درصد بر خانوارهای بی‌مسکن افزوده شده است.

صرف ثروت و منابع زیرزمینی کشور برای اهداف جنگ‌طلبانه رژیم«فقها» در خاورمیانه و در کنار تحریم‌ها ، موجب تشدید فشار بر مردم شده است؛ عامل اصلی گسترش فقر و بیکاری و تورم در این امر باید ارزیابی کرد.

به گزارش کردستان میدیا،مجلس حکومت اسلامی طی ماه‌های اخیر با تصویب طرحی، بودجه‌ای بالغ بر ٢هزار میلیارد تومان برای فعالیت‌های مداخله‌جویانه سپاه قدس در منطقه در نظر گرفته است، در حالی که طبق آمار بانک مرکزی، طی سه سال گذشته درآمد ملی حدود ١۴درصد کاهش یافته و ۶٢ درصد نیز بر میزان افزوده شده است.

صرف میلیاردها دلار برای گسترش برنامه‌های موشکی و اتمی توسط دولت روحانی از جمله موارد دیگر  است که می‌توان با صرف چنین هزینه‌هایی در مسائل معیشتی و اجتماعی مردم ، بنیاد بسیاری از ناهنجاری‌های و معضلات مردم را خشکاند اما از آن روی که زندگی و رفاه و آینده مردمان میهن ما  برای رژیم« فقها» هیچ اهمیتی ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا