فرهنگی

بیانیه کانون صنفی معلمان استان تهران

کانون صنفی معلمان استان تهران طی بیانیه ای ضمن اعتراض به بازداشت محمود بهشتی لنگرودی،خواهان آزادی بی قید و شرط تمام معلمان دربند و تبعیدی و تحت حکم، شد. این بیانیه بصورت مشخص به محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محسن عمرانی و علی اکبر باغانی اشاره می کند.

درباره بازداشت؛

محمود بهشتی لنگرودی در آستانه آغاز سال تحصیلی…

در حالی که معلمان و دانش آموزان سراسر ایران، برای بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی آماده می شوند و انتظار می رفت؛ در استقبال از این رخداد مهم در آموزش کشور، فضای مناسب و به دور از تنشی از سوی حاکمیت برای فعالیت صنفی و آموزشی جامعه فرهنگیان فراهم گردد ؛ خبر بازداشت محمود بهشتی لنگرودی ، سخنگوی کانون صنفی معلمان، معلمان کشور را با شوک روبرو ساخته است. بارها اعلام نموده ایم و رساتر از پیش تاکید می کنیم که دغدغه ما چیزی جز بهبود معیشت فرهنگیان و اعتلای آموزش فرزندان کشور نیست و به این برخوردهای امنیتی و خارج از قاعده و قانون اعتراض داریم.
کانون صنفی معلمان استان تهران، ضمن اعتراض به بازداشت محمود بهشتی لنگرودی، خواهان آزادی بی قید و شرط تمام معلمان دربند و تبعیدی و تحت حکم ، است. محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی و محسن عمرانی باید آزاد گردند، حکم تبعید علی اکبر باغانی لغو شود و به پرونده سازی برای فعالان صنفی خاتمه داده شود. تنها در این صورت است که می توان به شروع سال تحصیلی با افقی روشن، امیدوار شد.جای معلم در زندان نیست.

کانون صنفی معلمان استان تهران

۱۳۹۶/۶/۲۱
***
بازداشت محمود بهشتی لنگرودی

در آستانه بازگشایی مدارس توهین به جامعه ی معلمان ایران است.
برخورد امنیتی و سرهنگی با سرمایه های فرهنگی نمایندگان تشکل های فرهنگی را محکوم می کنیم.
جای معلم کلاس درس است نه زندان
اسماعیل عبدی،محمود بهشتی لنگرودی، محسن عمرانی و علی اکبر باغانی شایسته ی ستایش و تکریمند نه زندان و تبعید

کانون صنفی فرهنگیان گیلان

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا