گوناگون

کارگران شیرآلات سیمگون، ۱۱ ماه مزد و ۲ سال عیدی پرداخت نشده، طلبکارند

کارگران کارخانه شیر آلات«سیمگون» قزوین مدعی هستند بابت دست کم ۱۱ ماه دستمزد و عیدی سال‌های ۹۴ و۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه شیر آلات«سیمگون» قزوین مدعی هستند بابت دست کم ۱۱ ماه دستمزد و عیدی سال‌های ۹۴ و ۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

این کارگران که تعداد آنها حدود ۸۰ نفر است در توضیح این طلب وصول نشده خود به ایلنا گفتند که مطالبات مزدی آنان مربوط به شش ماه از سال ۹۵ به همراه دستمزد ۵ ماهه سال جاری (۹۶) می شود . همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال۹۴ و ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه شیر آلات سیمگون واقع در کیلومتر ۳ جاده قزوین رشت با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی و سایر مشکلات مدیریتی، از چندین سال قبل مشکلات آنان آغاز شده است، افزود: دلیل پرداخت نشدن معوقات مزدی من و سایر همکارانم کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی به دلیل کاهش حداقلی فعالیت تولیدی و نیروی کار کارخانه است.

وی با بیان اینکه سوابق کاری هر یک از کارگران به صورت میانگین به ۱۵ سال می‌رسد، گفت: جدا از معوقات مزدی ۱۱ ماهه، پرداخت سنوات حدود ۸ سال قبل کارگران به تعویق افتاده و خبری از پرداخت آن نیست.

به گفته این کارگر در شرایط کنونی آنچه برای او و همکارانش حائز اهمیت است، دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی است؛ چراکه در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد اما آنها باید پاسخگوی نیازهای خانواده‌هایشان باشند.

وی با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی در مورد وضعیت کارخانه شیرآلات سیمگون و کارگرانش، گفت: اگر مسئولان هر چه سریعتر به وضعیت کارخانه رسیدگی کنند، در آینده نزدیک شاهد بهبودی وضعیت کارخانه و کارگرانش خواهیم بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا