گوناگون

ناآرامی در سنت لوئیس آمریکا در اعتراض به تبرئه یک “مأمور قاتل

خیابان‌های سنت لوئیس آمریکا شاهد خشم و پرخاش صدها نفر بود که به حکم دادگاه میسوری اعتراض داشتند. مأموران دستکم ۱۳ نفر را بازداشت کردند. دادگاه ایالتی یک مأمور پلیس سفیدپوست را از اتهام “قتل عمد” تبرئه کرد.

شامگاه جمعه صدها نفر در سنت لوئیس آمریکا به خیابان رفتند و در مواردی با مأموران پلیس درگیر شدند. مأموران برای پراکنده کردن جمعیت گاز اشک‌آور به کار بردند.

در سال ۲۰۱۱ یک مأمور سابق پلیس آمریکا مردی سیاه‌پوست به نام آنتونی لامار اسمیت، که احتمالا در معامله مواد مخدر دست داشته، را با خودرو تعقیب کرد و سرانجام او را به ضرب گلوله به قتل رساند.

دادگاه ایالت میسوری مأمور سابق را از اتهام قتل عمد بری دانست.

مأمور سابق گفته است با حرکتی که از اسمیت دیده، گمان برده قصد دارد با سلاح خود شلیک کند.

اعتراضات در سنت لوئیس نخست آرام و مسالمت‌آمیز بود اما در طول شب به تدریج با خشونت‌هایی همراه شد. عده‌ای از معترضان با پرتاب سنگ و بطری آب به مأموران حمله کردند. بنا به گزارش‌ها دو مأمور پلیس زخمی گشته به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته پلیس عده‌ای از تظاهرکنندگان خشمگین سعی کرده‌اند با سنگ و آجر به خانه شهردار سنت لوئیس آسیب برسانند و یک پنجره را شکسته‌اند.

بنا به گزارش‌ها دستکم ۱۳ نفر بازداشت شده‌اند.

در سنت لوئیس تا پاسی از شب مأموران تلاش کردند اوضاع را به حال عادی در آورند و از برخوردهای نژادپرستانه جلوگیری کنند، اما وضعیت در شهر همچنان تنش‌آلود است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا