گوناگون

۷۰هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان/ ۷۰۸ مدرسه خشتی و گلی در استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از ۷۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، علیرضا نخعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه سال گذشته برای جذب ۱۲۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان فعالیت های مناسب و مثبتی انجام شده است.

نخعی افزود: ساماندهی و توزیع مناسب نیروی انسانی، مهم‌ترین اولویت آموزش و پرورش در استان است.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان دورترین استان از مرکز و پایتخت است و همین فاصله مکانی بارهای مالی بسیاری را بر آموزش و پرورش استان تحمیل می‌کند.

نخعی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی این سازمان جذب این کودکان به کلاس‌های درس است که با جذب کودکان لازم التعلیم و بازمانده از تحصیل به جمع ۶۳۰ هزار دانش آموز موجود می‌توان شاهد افزایش شمار دانش آموزان استان به ۷۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی پیش رو باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: با تدابیر اتخاذ شده و برنامه ریزی صورت گرفته در بخش‌های مختلف، مدارس سراسر استان آماده شروعی متفاوت در سال تحصیلی جدید هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزاری جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها را از برنامه‌های آغازین روز سال تحصیلی در مدارس عنوان کرد و گفت: خوشبختانه موضوع مهم ساماندهی نیروی انسانی و بحث نقل و انتقالات همکاران فرهنگی پایان پذیرفته و شرایط لازم برای شروعی متفاوت در سال تحصیلی پیش رو مهیاست.

وی تصریح کرد: ۵۲۲ کلاس درس جدید برای بهره‌برداری و استفاده دانش آموزان در سال تحصیلی آینده آماده تحویل است و سیستان و بلوچستان از نظر کلاس تحویلی رتبه دوم کشور را دارا است.

نخعی ادامه داد: کار توزیع بیش از ۷ میلیون جلد کتاب درسی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان در سراسر استان انجام پذیرفته و در اولین روز از سال تحصیلی مدارس نسبت به توزیع آن در بین دانش آموزان مبادرت خواهند کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز شمار مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان را ۷۰۸ مورد ذکر کرد و گفت: از سال گذشته تخریب و بازسازی ۳۹۰ کلاس درس خشتی و گلی استان در دستور کار قرار گرفته است.

علیرضا راشکی افزود: با وجود همه اقدامات مطلوب صورت گرفته در مدرسه‌سازی بازهم به پنج هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان نیاز است.

راشکی همچنین گفت: ۵۴۳ کلاس درس کانکسی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در تلاش برای جایگزینی فضاهای مناسب به جای آنها هستیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مدارس پیش ساخته یا همان مدارس کانکسی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای مدارس دیگری که با زیست و بوم منطقه سازگاری دارند باشند، مقرر شد این طرح تحقیقاتی و پژوهشی در استان اجرا شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا