گوناگون

سرداران مدافع حرم دزد از آب درآمدند

دو سرکرده سپاه پاسداران در سوریه، مبلغ ارسالی بیت رهبری را به سرقت بردند…

آمد نیوز: طی ماه‌های گذشته به دستور «مجتبی خامنه‌ای» فرزند «سیدعلی خامنه‌ای» نزدیک به دو میلیارد دلار از منابع مالی متعلق به بیت رهبری، برای توزیع میان نیروهای ایرانی حاضر در جنگ سوریه به این کشور ارسال شد که این مبلغ، توسط دو تن از فرماندهان سپاه پاسداران به سرقت رفت.

یک مقام آگاه نزدیک به بیت رهبری به خبرنگار «آمدنیوز» اطلاع داده است که طی ماه‌های گذشته، مبلغ یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار از منابع بیت رهبری که با دستور «سیدمجتبی خامنه‌ای» فرزند خبرساز رهبر جمهوری اسلامی به سوریه منتقل شده، به مقصد نرسیده و دو تن از فرماندهان سپاه پاسداران، این مبلغ عظیم را به سرقت برده‌اند.

بنا بر این گزارش، «حسین احمدی» طی جلسه‌ای که با «مجتبی خامنه‌ای» و «مسعود خامنه‌ای» در ساختمان خیابان آذربایجان داشته، با دستور این افراد، مبلغ یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار از منابع مالی بیت رهبری را از طریق یک بانک افغانستانی متعلق به «احسان کرزای» (مافیای مواد مخدر) برادر «حامد کرزای» رئیس‌جمهور پیشین افغانستان، از طریق شعبه‌ی این بانک در دوبی به کشور سوریه ارسال کرده که این مبلغ توسط سردار «نیک‌بخت» و سردار «باقری»، دو تن از فرماندهان عالی‌رتبه‌ی سپاه پاسداران در سوریه به سرقت رفته و میان نیروهای سپاه پاسداران توزیع نشده است.

«حسین احمدی» پیش‌تر از نیروهای فعال در وزارت اطلاعات بود که با بیت رهبری تماس مستقیم داشت. وی در میانه‌ی دولت دوم محمود احمدی‌نژاد به سازمان اطلاعات سپاه (ساس) منتقل شد.

با سرقت مبلغ یک‌میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار از اموال ملت ایران در کشور سوریه توسط دو فرمانده عالی‌رتبه‌ی سپاه، «مجتبی خامنه‌ای» بار دیگر برگی از دفتر بی‌کفایتی‌های خود را نزد «پدر» تورق کرد و بیت رهبری نیز در اوضاع بغرنج اقتصاد از هم پاشیده‌ی این روزهای کشور، به تکاپوی جدیدی برای تأمین منابع مالی جنگ سوریه افتاده است.

گفتنی‌ست پیشتر و در خلال اعتراضات پس از انتخابات ۸۸، موضوع خروج ۱۸.۵ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به مقصد لبنان و توقیف و ضبط آن ازسوی دولت ترکیه به بحث داغ رسانه‌ها بدل شده بود. ماجرا از جایی شروع شد که در پاییز ۱۳۸۷ رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر وقت ترکیه از ورود هجده و نیم میلیارد دلار ارز به این کشور خبر داد. اردوغان در مورد منبع این پول اظهار نظر دقیقی نکرد و تنها گفت این پول را در شرایط بحران اقتصادی خداوند برای ملت ترکیه فرستاده‌است. با بالاگرفتن بحث در رسانه‌های ترکیه، این موضوع در خلال روزهای پرالتهاب پس از انتخابات ۸۸، به رسانه‌های داخلی نیز کشیده شد اما درنهایت مقامات رسمی هردوکشور ماجرا را از اساس تکذیب کردند. این درحالی‌ست که به باور بسیاری از تحلیل‌گران پای بیت رهبری درآن ماجرا نیز قابل ردیابی‌ست.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا