گوناگون

رضا شهابی اعتصاب غذای خشک می کند

رضا شهابی اعلام کرده در صورتیکه مسئولان قضایی – امنیتی ۹۶۸ روز حبس بسیار ناعادلانه ای را که به محکومیتش اضافه کرده اند لغو نکنند، از روز پنج مهر اعتصاب غذای تر را به اعتصاب غذای خشک تبدیل خواهد کرد …


با وجود اوضاع وخیم جسمی اعتصاب غذای کارگر زندانی رضا شهابی وارد مرحله سخت تری شده است. به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، در ملاقات کابینی روز چهار شنبه ۲۹ شهریور خانواده با رضا شهابی، وضع جسمی این کارگر زندانی به شدت نگران کننده تشریح شده است. ضمن اینکه اعتصاب غذای شهابی از روز سه شنبه ۲۸ شهریور وارد مرحله سخت تری شده و او دیگر چای و قند هم نمی خورد. رضا شهابی اعلام کرده در صورتیکه مسئولان قضایی – امنیتی ۹۶۸ روز حبس بسیار ناعادلانه ای را که به محکومیتش اضافه کرده اند لغو نکنند، از روز پنج مهر اعتصاب غذای تر را به اعتصاب غذای خشک تبدیل خواهد کرد.

بنابر این گزارش، عوارض جسمی شهابی شدیدتر شده و بی حسی در پاها و سمت چپ بدنش بیش از پیش او را آزار می دهد. سر درد شدید دارد و معده اش درد می کند و سوزش دارد. عوارض اعتصاب به حدی بوده که همسرش در نگاه اول از فاصله چند متری او را نشناخته است. با وجود اینکه شهابی ۲۲ شهریور در زندان مورد معاینه پزشکی قانونی قرار گرفته و بنا به تشخیص پزشکی قانونی ایشان می بایست توسط پزشک متخصص ویزیت می شد و دادستانی روز شنبه گذشته به همسرش اعلام کرده بود که با اعزام او به بیمارستان موافقت کرده است اما هنوز به بیمارستان برده نشده و طی هفته گذشته درمانگاه زندان هم شهابی را معاینه نکرده است.

مسئول ارشد اطلاعاتی با شهابی صحبت کرده و به رضا گفته که محکومیت شما در تاریخ ۹۴/۰۶/۲۴ تمام شده است. اما چون به فعالیتهای سندیکایی ادامه داده ای دستگاه اطلاعاتی قصد بازداشت مجدد شما را داشته اما در نهایت به این نتیجه رسیده که با غیبت اعلام کردن مرخصی ای پزشکی شما را گوش مالی بدهد. او به شهابی گفته است شب قبل از مراجعه شما به زندان در هیجدهم مرداد ماه با زندان تماس گرفته شده که علی رغم اینکه نامه آزادی شهابی در پرونده است ایشان را در زندان نگهدارید.

وضع جسمی شهابی بسیار نگران کننده شده و عوارض جبران ناپذیری بر جسم ایشان وارد شده و مرحله جدید اعتصاب غذایش که از دیروز آغاز شده بسیار خطرناک است. حکم پنج سال زندان به دلیل فعالیت سندیکایی و دفاع از حقوق کارگران برای شهابی بسیار ناعادلانه بوده است و حال با وجود اتمام دوره محکومیت پنج ساله زندانی کردن او فراقانونی تر از حکم صادر شده برایش می باشد و باید فوری آزاد و برای درمان به بیمارستان اعزام گردد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه آزار و اذیت فراقانونی و غیرانسانی رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکا را به شدت محکوم کرده و و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط او شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا