گوناگون

صادق لاریجانی: ایران در برجام باقی نماند

اعضای مجلس خبرگان و از جمله« صادق لاریجانی» پنجشنبه ۳۰ شهریور به دیدار «علی خامنه ای» رفتند. رئیس قوه قضائیه «حکومت اسلامی » بعد از این دیدار با تکیه بر سخنان خامنه‌ای گفته است لازم نیست که ایران در هر حال در توافق‌نامه هسته‌ای باقی بماند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫اجلاس خبرگان‬‎

آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران پس از مراسم اختتامیه سومین ­اجلاس خبرگان رهبری  گفت: «ایران در برابر نقض برجام از جانب امریکا حتما عکس العمل قاطع خواهد داشت. شورای عالی امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و­ نهادهای نظارتی بر اجرای برجام باید پاسخ قاطعی به آمریکا بدهند».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران، آملی لاریجانی با اشاره به اظهارات رهبر حکومت اسلامی در خصوص برجام اظهار داشت: «ایشان به صراحت فرموده اند که عکس العمل قاطعی خواهیم داشت؛ معنی ندارد که جمهوری اسلامی ایران که با معیاری معقول برجام را پذیرفته است بخواهد در هر حالی در این قرارداد باقی بماند».

گفتنی است رهبر ایران امروز در دیدار با رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان این کشور ضمن انتقاد از مذاکره کنندگان هسته‌ای دولت گفته بود: اشکالی که نسبت به مذاکرات هسته‌ای داشته و داریم و مکرر نیز در جلسات با مسئولان مطرح کردیم این است که مذاکره اشکالی نداشت، اما باید در این مذاکره مراقبت و دقت لازم انجام می‌گرفت تا اینگونه نباشد که هر غلطی که طرف مقابل انجام بدهد، نقض برجام محسوب نشود اما هر اقدام ایران، نقض برجام محسوب شود».

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا