حقوق بشر

سهیل عربی خطاب به اسماعیل کوثری: به آزار و اذیت من و خانواده‌ام پایان دهید

سهیل عربی زندانی سیاسی بند هفت زندان اوین که کماکان در اعتصاب غذای تر به‌سر می‌برد، درنامه‌ای خطاب به اسماعیل کوثری، این فرمانده سپاه و نهاد نظامی-امنیتی تحت‌امر وی (قرارگاه ثارالله) را مسئول مستقیم عواقب ناشی از بی‌توجهی به وضعیت خود و خانواده‌اش معرفی کرد.

به‌گزارش «آمدنیوز» به‌نقل از چند منبع مطلع، فشار خون این زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین همچنان به‌شدت پایین است و روزانه وزن کم می‌کند. این درحالی‌ست که تاکنون هیچ‌گونه رسیدگی پزشکی قابل اشاره‌ای برای کنترل وی انجام نشده است.

سهیل عربی به‌تازگی نامه‌ای اعتراضی تحویل رییس زندان اوین و دادستانی داده که در آن ضمن تاکید بر پرونده سازی و آزار و اذیت خود و خانواده‌اش، اعلام کرده است که در صورت عدم رسیدگی به این وضعیت طی یک هفته آینده، دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد.

او در این نامه که خطاب به اسماعیل کوثری فرمانده قرارگاه ثارالله نوشته شده به صراحت از شکنجه خود در زمان بازداشتش توسط مأموران تحت‌امر این فرمانده سپاه سخن گفته و تاکید کرده است که عواقب ناشی از عدم رسیدگی به خواسته‌های قانونی‌اش، متوجه کوثری و قرارگاه ثارالله است.

متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته است در ذیل می‌آید:

سردار اسماعیل کوثری، فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران

با سلام

اینجانب سهیل عربی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۱۶، توسط ماموران آن قرارگاه دستگیر شدم.

پس از ۵۸ روز بازجویی تحت شکنجه نیروهای تحت امر شما و با اکراه پس از نقض حکم اعدامم در نهایت به تحمل هفت سال و نیم حبس بابت توهین به مقدسات محکوم شدم.

در حالی که باید روز گذشته از زندان آزاد می شدم نه تنها نیروهای شما جلوی آزادی قانونی من را گرفتند بلکه به تشکیل پرونده جدیدی برای من و همسرم مبادرت کرده اند.

با توجه به اینکه در تمام لحظات این سالهای سخت که بر من و خانواده ام رفت ردپای قرارگاه متبوع و نیروهای تحت امر شما دیده شد آنطور که انگار تصمیم گیرنده اول و آخر برای زندگی من خانواده ام شما هستید این نامه را به جای اتلاف وقت و نوشتن به قوه قضاییه ای که نه استقلال دارد و نه انگیزه ای برای دفاع از حقوق من بعنوان شهروند، مینویسم.

جناب کوثری بنده تبرئه خود و همسرم و پایان دادن به آزار و اذیت خانواده ام را از شما می خواهم.

شما فرمانده قرارگاه هستید ولی با فرض اینکه زیردستان شما واقعیت ها را به شما منعکس نمی کنند اجازه بدهید توضیح بدهم جرم من فعالیت در صفحه فیسبوکی بود. تمام عکسها، مقالات و ترجمه های من به قصد روشنگری و انتقاد بود و هیچ واژه توهین آمیزی توسط من منتشر نشده است.

یک – اما بازجوهای دو الف من را مجبور کردند که پستهای دیگر ادمین های پیچ را حتی کامنتهای مخاطبین را به عهده بگیرم.

دو – پس از اینکه محکوم به اعدام شدم سایتهای وابسته به سپاه مثل راه دانا و فارس و حتی روزنامه کیهان علیه من اقدام به نشر اکاذیب، تهمت های ناروا کردند، ما از ایشان شکایت کردیم، اما هنوز مجازات نشدند و حتی تکذیبیه هم ننوشتند.

سه – مطابق اصل ۲۳ قانون اساسی هیچ کس را نمی توان به صرف داشتن عقیده متفاوت مجازات کرد، اما من ۴ سال است که صرفا به دلیل اظهار نظر و داشتن عقایدی متفاوت در زندان شکنجه می شوم، شغل، جوانی و سلامتی ام را از دست داده ام و حتی خانواده ام مورد آزار قرار گرفته اند. تلفن ها شنود می شود، همسرم بابت اتهام واهی معاونت در فعالیت تبلیغی علیه نظام بی رحمانه بازجویی و متهم شده است.

چهار – در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸، مشمول عفو عمومی شدم، این عفو ابتدا در پرونده ام اعمال شد و مطابق آن باید ۱۳۹۶/۶/۲۷، یعنی دیروز آزاد می شدم، اما این اتفاق نیو افتاده است و به دلیل گزارش های اشتباه بازجویان قرارگاه ثارالله، از مرخصی، آزادی مشروط تا حتی عفو عمومی که حق قانونی ام می باشد جلوگیری می شود.

اکنون خواسته ی من این است که مطابق قوانین خود و همسرم تبرئه و آزاد شویم و فشارها از روی خانواده ام برداشته شود و سایت هایی که علیه ما اقدام به نشر اکاذیب کرده اند دست کم تکذیبیه بدهند، بدیهی است که صبر من هم به زودی به پایان خواهد رسید و یک هفته پس از انتشار این نامه در صورت عدم موافقت با خواسته‌هایم اقدام به اعتصاب خشک می‌نمایم.

مسلما با وضعیتی که من تجربه کردم قبل از هر نهاد و ارگانی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران و شخص شما بعنوان فرمانده این قرارگاه را مسئول جان و سلامت و آزادی خودم و خانواده ام می دانم.

با تشکر

سهیل عربی – زندان اوین – ۲۸ شهریورماه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا