گوناگون

هشدار وزیر امور خارجه روسیه درباره خروج از برجام

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نسبت به پیامدهای احتمالی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد. به باور لاوروف، خروج آمریکا از برجام پیام بدی است که می‌تواند باعث تشدید مناقشه اتمی با کره شمالی شود.

خبرگزاری آلمان با انتشار گزارشی به مواضع روسیه نسبت به تهدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به خروج از توافق هسته‌ای پرداخته است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، روز جمعه ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) در یک کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شده بود، رسما درباره خروج احتمالی آمریکا از توافق هسته‌ای کشورهای پنج به‌اضافه یک با ایران هشدار داد.

تایید سخنان زیگمار گابریل درباره برجام

وزیر امور خارجه روسیه، خروج احتمالی آمریکا و بد عهدی آن کشور را علامت بسیار بدی ارزیابی و اعلام کرد که چنین اقدامی می‌تواند بر مناقشه هسته‌ای با کره‌ شمالی نیز به شکلی منفی تاثیر نهد.

سرگئی لاوروف در سخنان خود به مواضع روز پنجشبه (۲۱ سپتامبر) زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان اشاره کرد و سخنان گابریل را بسیار متقاعد کننده ارزیابی نمود.
لاوروف گفت که خروج احتمالی آمریکا از برجام، به‌مثابه ناتوانی آمریکا در پایبندی به قراردادها تلقی می‌شود. او همچنین افزود که بر همین بستر، «کره شمالی می‌تواند بگوید: پس چرا ما باید تن به سازش و مصالحه [با آمریکا] بدهیم، وقتی که این کشور به توافق‌ها پایبند نیست؟»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا