حقوق بشر

تایید حکم پنج سال زندان دیگر برای محمود بهشتی لنگرودی

محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان که هم اکنون در زندان اوین در حال گذران حکم قبلی خود می باشد، مجددا به پنج سال دیگر محکوم شد…

دادگاه تجدید نظر، حکم پنج سال زندان دیگر برای محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی کانون صنفی معلمان را تایید کرده است. این حکم در سال ۹۴ از سوی دادگاه بدوی به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر شده بود.
به گزارش حقوق معلم و کارگر، این فعال صنفی که در تاریخ ۱۵ شهریور ۹۴ در منزلشان توسط سپاه ثارالله بازداشت شده بودند ،در دادگاه انقلاب با ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری در دادگاه بدوی محکوم شده بودند که این حکم در دادگاه تجدیدنظر مورد تایید قرار گرفت.
لازم به ذکر است که این فعال صنفی در سال ۸۹ هم با شکایت وزارت اطلاعات و در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به تحمل پنج سال حبس محکوم شده بود که در حال حاضر مشغول گذران این حکم در زندان اوین هستند.
با توجه به ۴ سال حکم تعلیقی که در سال ۸۵ بدلیل پیگیری اجرای لایحه مدیریت خدمات کشوری برای این فعال صنفی صادر شده، ایشان مجموعا محکوم به تحمل ۱۴ سال حبس تعزیری هستند.

او در پی تهدید تلفنی از سوی دادستانی، نامه اعتراضی سرگشاده‌ای منتشر کرد که در آن از جمله نوشته بود: «من یک معلم هستم. یک فعال صنفی و عضو هیات مدیره‌ یک تشکل قانونی به نام کانون صنفی معلمان. حقیقتا کدام کشور عقب افتاده‌ جهان سومی ای را سراغ دارید که برای معلمانش احکامی چنین ظالمانه صادر کرده باشد؟ ۱۴ سال زندان برای فعالیت صنفی، مدنی و قانونمند آن هم در جامعه‌ای که جنایتکاران و رانت خواران و مفسده جویان، در آرامش کامل به اعمال خلاف مشغول هستند؟»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا