گوناگون

رژیم از سایه خود هراسناک است!

 پلیس امنیت در فرماندهی انتظامی تهران با ارسال بخش‌نامه‌ای به هیات‌های عزاداری دستورات جدیدی را صادر کرده و از آنان تعهداتی گرفته است. ممنوعیت ترویج افکار جریانات غیرهمسو با نظام و منع طرح مباحث سیاسی علیه حکومت از جمله این تعهدات است.این دستورالعمل قبل از  هرچیز گسترش اختلافات درون حاکمیت را بروز داده و حلقه وفاداران رژیم را که روز به روز تنگ تر می شود، آشکارا نشان می دهد. در چنین شرایطی است که این رژیم حتی از سایه خود نیز ترسیده است!. جالبی کار این است که ساواک نیز مشابه همان دستورالعمل را در زمان «محمدرضا شاه» به هیات‌های عزاداری داده بود که اسناد رسمی آن در زیر این مطلب چاپ شده است...
Afbeeldingsresultaat voor ‫خامنه ای خشمگین‬‎تعهدنامه هیات‌های عزاداری به پلیس: ترویج افکار غیرهمسو با نظام و طرح مباحث سیاسی علیه حکومت ممنوع.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، فرماندهی انتظامی تهران در بخش‌نامه‌ای به هیات‌های عزاداری از آنان تعهداتی گرفته و تاکید کرده است: “ممانعت از هرگونه سوء استفاده افراد غیر بصورت تظاهر نامتعارف به شعائر حسینی، ترویج افکار خاص جریانات غیرهمسو با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و طرح مباحث سیاسی به‌ویژه علیه مسوولین و نهادهای دولتی و حکومتی در قالب عزاداری و اقدامات از این دست چه در خفا و چه در آشکار”.

ساواک نیز مشابه همان دستورالعمل را در زمان محمدرضا شاه به هیات‌های عزاداری داده بودکه اسناد آن را در زیر می توان دید.

در دستور ساواک آمده بود: “بدین منظور در ماه محرم، خطابیه ای را اعلام کرده بود که در سخنرانی های ایام محرم در محافل و مجالس از بیان سه مطلب خودداری کنند: اول؛ علیه شخص اول مملکت[شاه] سخن نگویند؛ دوم؛ علیه اسرائیل مطلبی گفته نشود؛ سوم؛ مرتب به مردم نگویند که اسلام در خطر است”.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا