ورزشی

در شب فاجعه خط دفاعی پرسپولیس در لیگ قهرمانان, آرزوی محال فینال

از «فاجعه طارمی» تا «فاجعه خط دفاعی»؛ پرسپولیس با همین دو داستان کوتاه بازی رفت نیمه‌نهایی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کرد و هرگز نشانی از تیم «تسخیرناپذیر» که به نیمه‌نهایی رسیده بود، نداشت.

شاگردان برانکو شب گذشته در ورزشگاه بن زاید امارات در شرایطی به مصاف الهلال، رفتند که با شوک‌های ریزودرشتی مواجه شده بودند؛ درست ٢۴ ساعت قبل از این دیدار در برنامه «٩٠» از فاجعه‌ای که مهدی طارمی و علی‌اکبر طاهری، سرپرست باشگاه پرسپولیس، برای نماینده ایران در آسیا رقم زده بودند، پرده برداشته شد! پرسپولیس با این محرومیت، مهدی طارمی، بهترین گل‌زنش در این رقابت‌ها را از دست داد تا علنا زهر خط حمله این تیم گرفته شود. به غیر از طارمی، محرومیت کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری و مصدومیت سیدجلال حسینی هم در این بازی مزید بر علت شد تا «فاجعه خط دفاعی» سرخ‌های تهران در امارات رقم بخورد. خط دفاعی پرسپولیس در دیدار مقابل الهلال پراشتباه ظاهر شد و در نهایت روی فجایع مختلفی که شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی و شایان مصلح رقم زدند ۴ بر صفر بازی رفت را باخت.
پرسپولیس در این بازی هرگز نشانی از تیم تشنه برد نداشت و در نیمه اول سراسر تحت سیطره بازی خوب تیم رقیب بود؛ به طوری که از چهار ضربه در چارچوب الهلالی‌ها دو تایش تبدیل به گل شد و دوتای دیگر هم موقعیت‌های بسیار خطرناک بودند که با واکنش‌های تقریبا خوب بیرانوند تبدیل به گل نشدند. با شروع نیمه دوم، برانکو که در بازی‌های قبلی نشان داده بود استاد تعویض‌کردن است، محسن مسلمان را تعویض کرد و احمد نوراللهی را به زمین فرستاد، با این حال بدون درنظرگرفتن این تعویض زودهنگام، مهم‌ترین اتفاق برای سرخ‌های تهران اخراج بازیکن الهلال بود که در عرض ٣٠ ثانیه دو کارت زرد گرفت و از زمین بازی اخراج شد. با این اخراج پرسپولیسی‌ها امید به بازگشت داشتند ولی برخلاف تصور این الهلال بود که دوباره ابتکار عمل را به دست گرفت و گل سوم بازی را هم زد. در ادامه هم با وجود حملات پراکنده‌ای که شاگردان برانکو روی دروازه رقیب عربستانی داشتند، این تیم الهلال بود که می‌توانست‌های گل‌های چهارم به بعدش را هم بزند که باز هم علیرضا بیرانوند مانع از این مهم شد تا اینکه بالاخره الهلالی‌ها دوباره در دقیقه ٨٩ بازی تیر خلاص را به پرسپولیس زدند و برای چهارمین بار دروازه‌ پرسپولیس باز شد. خربین بازیکن سوری الهلال با این گل سومین گلش در این بازی را به ثمر رساند. با این نتیجه بسیار ضعیف در دیدار رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس حالا روی کاغذ عملا شانسی برای برگرداندن شرایط در بازی برگشت که قرار است روز ٢۵ مهر و به میزبانی این تیم در مسقط عمان برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا