حقوق بشر

بازداشت تعداد کثیری ازهموطنانمان در کردستان

حزب دمکرات کردستان ایران و حزب کومله می‌گویند جمهوری اسلامی در واکنش به جشن‌های خیابانی به مناسبت همه‌‌پرسی استقلال کردستان عراق در شهرهای مهباد، سنندج، بوکان، سنه و سقز در مجموع ۲۷ نفر از شهروندان کرد را بازداشت کرده است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫بازداشتی ها در سنندج‬‎

خبرگزاری هرانا گزارش داده که در سنندج، نیروهای امنیتی سە‌شنبە ۴ مهر، مسلم سعیدپور، پیمان و محمد منبری را در محل کارشان در محله «نایسر» سنندج بازداشت کرده‌اند و آن‌ها را به محل نامعلومی برده‌اند.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داده که از دوشنبه ۳ مهر در پی برگزاری تجمعاتی به طرفداری از همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ده‌ها شهروند کرد را بازداشت کرده و آنها را به بازداشتگاه‌های پلیس امنیت و اداره اطلاعات شهرهای مهباد، سنندج، بوکان، سنه و سقز منتقل کرده‌‌اند.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان در شهرهای جوانرود و کامیاران نیز حدود ۳۰ نفر از شهروندان کرد بازداشت شده‌اند. شبکه حقوق بشر کردستان هویت برخی از بازداشت‌شدگان را اعلام کرده است: لایق رحمانی، یاسر فرج‌الهی و فریدون کریمی در کامیاران بازداشت شده‌اند و اکو یاری، کمال ظاهری و هادی بازانی در جوانرود. شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید این سه نفر اما بعد از یک روز آزاد شدند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا