حقوق بشر

وصیت نامه ی سهیل عربی و فراخوان مادر او

سهیل عربی در سی و هشتمین روز اعتصاب غذای خود در نامه ای خطاب به همسرش با زندگی «بدرود» گفت. مادر او در متنی که خطاب به افکار عمومی تقاضای کمک کرده است …
Afbeeldingsresultaat voor ‫فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی‬‎

سهیل عربی زندانی سیاسی در سی و هشتمین روز اعتصاب غذای خود نامه ای خطاب به همسر خود نوشته و با زندگی «بدرود» گفت. در همین حال مادر او در متنی که خطاب به افکار عمومی منتشر کرده اعلام کرده دوشنبه برای دادخواهی مقابل مجلس می رود و تقاضای همیاری کرده است.
در نامه ی سهیل عربی چنین آمده است:

بدرود زندگی
نسترنم باور کن هر آنچه لازم بود را انجام دادم که بازگردم و زندگی مان را از نو بسازیم اما…
به روژانا بگو پدر به جرم اندیشیدن و روشنگری جان سپرد.
عاشقتان بودم اکنون که وصیت نامه مینویسم و ثروتی برای بخشیدن ندارم از رویتان شرمسارم مرا ببخشید که تنهایتان میگذارم ۱۳۸۸ روز محبوس بودم به خصوص این ۸ روز آخر بسیار دشوار بود.
اما شب های طاقت فرسا را به این امید به روز رسانده ام که وجدان قاضی ها و بازجوها بیدار شود که اگر بیدار میشد مرا تبرئه می کردند و خلافکار ها و مجرمین واقعی را به زندان می انداختند و میگذاشتند دوباره در کنار هم زندگی کنیم، برای روژانا قصه بگویم و تو را در آغوش بگیرم. دیگر تحمل این همه ظلم را ندارم، از این تنها جنگیدن و فریاد زدن خسته شدم، هیچکس نیست که مرا یاری دهد تا فریادی بر سر ظالمین شویم. سهیلی که در قفس باشد و نتواند کار کند با یک مرده تفاوتی ندارد.
من رفتم اما شک ندارم روزی از شر ظالمین رها میشویم، پرونده مرا میخوانید و ایمان می آورید که حتی یک روز زندان بودن حق من نبود.
روزی فرا میرسد که قضات و با بازجوهای خود فروخته محاکمه میشوند و سرزمینمان دیگر توسط پیشانی های ریاکار اداره نمیشوند.
خطاب به مسئولین: اکنون در یک قدمی مرگ هستم قند ۵۰ فشار ۵ روی ۶ وزن ۶۶ خونریزی معده و…
به خواسته های قانونی ام توجهی نکردید، دست کم آخرین خواسته ام را که برای پس از مرگ است انجام دهید مرا در بند ۳۵۰ اوین اتاق یک دفن کنید بزودی اینجا تبدیل به موزه خواهد شد و روژاناها با افتخار از ما یاد خواهند کرد.
خطاب به آن ها که دوستشان دارم در سالمرگم اشک نریزید ترانه اریتپیانرا به یادم گوش دهید.
هرگز اجازه ندهید شخص دیگر را به جرم داشتن عقاید متفاوت شکنجه دهند.

نامه ی سهیل عربی خطاب به افکار عمومی
مادر ⁧سهیل عربی: دوشنبه برای دادخواهی جلوی مجلس می‌روم، تنهایم نگذارید!

من فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی
هموطنان غیور ایرانیان آزاده، من فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی با قلبی که دیگر امیدی برای زنده ماندن و طپیدن ندارد دست یاری و کمک به سوی شما دراز می کنم که صدای دادخواهی پسر بی گناه من از پشت میله های زندان باشید.
عزیزانم برادر شما ۴ سال است به ناحق در زندان است. تنها جرم سهیل ابراز عقیده اش در صفحه شخصی خود و نه هیچ رسانه دیگری، است. ما مرتب از رادیوها و تلویزیون های ایران می شنویم که ملت آزادی هستیم و می توانیم عقیده خود را ابراز کنیم اما پسر من ۴ سال است به جرم چند جمله ساده، توجه کنید چند جمله ساده نه توهین و فحاشی، در زندان است. ۴ سال است تنها پسر من به هیچ جرمی محاکمه می شود، شکنجه اش می کنند، حکم اعدامش می دهند و خانواده اش را از این آزارها مستثنی نمی کنند. سهیل نه از دیوار کسی بالا رفته، نه مال کسی را به ناحق گرفته، نه به زن و فرزند کسی چشم ناپاک داشته نه فساد و جنایتی مرتکب شده. امروز از آزادی فرزند من با وجود عفو رهبری در پرونده اش جلوگیری می کنند و مانع رسیدن فرزندی به آغوش مادرش می شوند مادری که با قلبی پاره پاره ۴ سال است در آرزوی به آغوش کشیدن و بوییدن تن تنها پسرش است. مانع رسیدن پدری به تنها دخترش می شوند که ۴ سال است حسرت نشان دادن دست مشقهایش به پدر به دلش مانده، از همه شما عاجزانه تقاضا دارم صدای مظلومیت پسر بی گناه من باشید که در یک قدمی مرگ است. من با سه بار سکته و قلبی که یک بار جراحی شده دیگر امیدی به زنده ماندن ندارم و تنها آرزوی من در این دنیا این است که پیش از مرگ یک بار دیگر فرزندم را به آغوش بکشم و او را در کنار خانواده اش در کنار همسر و دخترش ببینم. دستم به جایی بند نیست و تنها راهی که می شناسم این است که روز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح برای دادخواهی به مجلس مراجعه کنم. تنها تقاضای من از شما مردم غیور ایران به عنوان مادری که همه چیزش را از دست داده این است که سهیل مرا تنها نگذارید!

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا