زحمتکشان

مستمری بازنشستگان فولاد پرداخت نشده است

۸۵ هزار بازنشسته صنعت فولاد هنوز مستمری ماه شهریور را دریافت نکرده‌اند. استفاده بازنشستگان از خدمات درمانی نیز با مشکل مواجه شده و درمانگاه‌های طرف قرارداد از پذیرش آن‌ها سرباز می‌زنند…

مستمری بسیاری از بازنشستگان در حد حداقل‌های قانونی است. یکی از بازنشستگان صنعت فولاد به خبرگزاری کار ایران(ایلنا) گفته است بنا بر پیگیری‌های انجام شده، منابع مالی لازم برای پرداخت مستمری‌ها وجود ندارد.

بازنشستگان همچنین گفته‌اند درمانگاه شبانه‌روزی فولاد که تنها مرکز مستقیم درمانی بازنشستگان است، با کمبود پزشک متخصص و امکانات پزشکی روبه‌روست و درمانگاه‌های طرف قرارداد نیز از ارایه سرویس به بازنشستگان خودداری می‌کنند.

پیش‌تر «اکبر نوروزی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور از ناکافی بودن بودجه‌ سال ۹۶ برای بازنشستگان و تاخیر در پرداخت آن خبر داده بود.

بازنشستگان صنعت فولاد بارها در ارتباط با مطالبات خود از جمله تاخیر در پرداخت مستمری‌ها اعتراض و و تظاهرات کرده‌اند. آنها خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قدیمی، لغو خودگردانی صندوق فولاد و انتقال به صندوق بازنشستگی کشوری با تطبیق آیین‌نامه معتبر فولاد شده‌اند.

مکلف کردن دولت به اجرای تعهداتش و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان فولاد مطابق آیین‌نامه معتبر فولاد و پرداخت به موقع حقوق و هزینه‌های درمانی بازنشسته فولاد از بودجه‌های سنواتی از دیگر خواسته‌های آنهاست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا