گوناگون

آملی لاریجانی: شایعات ارزش پاسخگویی ندارند/ شایعه‌پردازان اراذل و اوباش و خبیث و سخیف و حقیر و اجیرشده‌اند

آملی لاریجانی که طی روزهای گذشته در معرض اتهام‌های جدیدی درباره خانواده‌اش قرار گرفته در سخنانی در جمع مسئولان دستگاه قضایی و استادان و دانشجویان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، با تلاش برای بی‌تفاوت نشان دادن خود گفته که شایعات مطرح شده ارزش پاسخگویی ندارد.

هرچند باز هم طاقت نیاورده و پس از سال‌ها اتهام‌زنی غیرشرعی و غیراخلاقی به منتقدان خود به جای پاسخگویی به یک اتهام باز هم به اتهام زنی به جریان و جنبش مصلحی دست زد که شعار اصلی آن دروغ ممنوع بود و اساسا ارتباطی سلبی یا ایجابی نسبت به اخبار و دعاوی اخیر ندارد.

به گزارش کلمه، رئیس قوه قضاییه که در جایگاه قاضی‌القضات نشسته اما هیچ‌گاه نتوانست عداوت و دشمنی خود را با تحول‌خواهان و دغدغه‌مندان نظام مخفی کند مدعی شد: دشمن با سیلی محکمی که در فتنه ۸۸ و پروژه نفوذ از دستگاه قضایی خورده است، طبیعی است که علیه قوه قضاییه، مسئولان دستگاه قضایی و شخص رئیس قوه قضاییه شایعاتی را منتشر کند. اخیراً نیز شاهد انتشار برخی شایعات بودیم که عده‌ای به بنده گفتند به این شایعات پاسخ بدهید. به عقیده من این شایعات ارزش پاسخگویی ندارد.

آملی لاریجانی در ادامه عصبانیت خود را این گونه عریان کرد: شایعه‌پردازان که کاملاً شناسایی شده‌اند و از زمره اراذل و اوباش فراری فتنه ۸۸‌ هستند و اجیر بیگانگان شده‌اند و در ازای خباثت و سخافت‌کاری‌شان، پول دریافت می‌کنند حقیرتر از آن هستند که بخواهیم پاسخی به آنان بدهیم. البته به اربابان آنها می‌گوییم که اگر هدفتان عقب‌نشینی جمهوری اسلامی و مسئولان قضایی از خدمت به مردم و حفظ نظام است، بسیار در اشتباهید. مومن همچون کوه استوار است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در جریان سرکوب مردم معترض بعد از انتخابات ۸۸ مدعی شد: گرچه بصیرت و حضور مردم موجب برچیده شدن بساط فتنه شد اما قوه قضاییه به عنوان یک بازوی مقتدر، حرکت مردم را قاطعانه پشتیبانی کرد و مجاهدانه در میدان مقابله با فتنه‌گران ایستاد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره ماجراهای ۸۸ بدون توجه به چندگانه شدن سخنانش با هم‌پیمانان دلواپسش با ادامه اتهام‌زنی‌هایش ادعا کرد: بنده کاری به اهداف سران فتنه ندارم اما آنچه در کوی و برزن داشت اتفاق می افتاد، در مسیر براندازی بود. اراذل و اوباش هم بر این موج سوار شدند و ضمن حمله به مسجد و پایگاه بسیج و به شهادت رساندن مردم، علیه نظام و ولایت فقیه شعار دادند. هتک حرمت عاشورا نیز یکی دیگر از اقداماتی بود که صورت گرفت و مردم در مقابل آن ایستادند.

آملی لاریجانی در پایان با تشبیه خودش به حضرت علی(ع)! اظهار عقیده کرد: تاریخ از این مسائل زیاد دیده است. امیرمومنان، علی بن ابی‌طالب (ع) که امیر همه عوالم بود، به حدی علیه ایشان تبلیغات مسموم وجود داشت که وقتی در مسجد به شهادت رسیدند و خبر آن پیچید مردم شام از یکدیگر می پرسیدند مگر علی نماز هم می خواند؟ این تبلیغات سخیف همیشه بوده است و نباید در استواری و استقامت مومن خدشه‌ای وارد کند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا