گوناگون

گرامیداشت روز جهانی معلم در زندان اوین به همت زندانیان سیاسی

عصر روز پنج‌شنبه ۱۳ مهر مراسمی به مناسبت پنجم اکتبر، روز جهانی معلم در بند هفت زندان اوین با حضور جمعی از زندانیان سیاسی و چندتن از زندانیان دیگر برگزار شد…

به گزارش کلمه، این مراسم با اجرای تصنیف مرغ سحر آغاز شد و در ادامه محمودبهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان گزارشی از مطالبات آموزشی و معیشتی معلمان و اخبار مربوط به برگزاری مراسم این روز از آغاز تاکنون ارایه کرد.

پس از آن سوادا آغاسر هنرمند و آموزگار ارمنی زندانی در این بند با ارایه مقاله ای با موضوع “کاستی ها و نواقص در حوزه آموزش هنر و موسیقی در مدارس” برنامه را ادامه داد و بعد از وی یوسف عمادی خواننده و آهنگساز زندانی با اجرای تصنیفی با شعری از حسین منزوی و تقدیم این تصنیف به تمامی معلمان، زینت بخش این برنامه شد.

بر اساس این گزارش، علی شریعتی یکی دیگر از زندانیان سیاسی با ارایه مقاله ای با عنوان “نقش معلمان در تربیت شهروند مسوول “به تاثیر معلمان در آموزش حقوق شهروندی در مدارس پرداخت.

در انتهای برنامه نیز سرود یار دبستانی با اجرای هماهنگ بهشتی لنگرودی، سوادا آغاسر، علی شریعتی، یوسف عمادی و سهیل عربی بصورت جمعی خوانده و تقدیم به معلمان سراسر کشور شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا