زحمتکشان

در پنج ماه نخست سال؛ ۱۸۳ تن در حوادث کاری استان تهران جان باختند

باید تعمق بیشتری کرد، زیرا هرگونه تعلل در این زمینه و چشم‌پوشی از اقدام‌های لازم در پیشگیری از بیماری‌های حرفه‌ای و حادثه‌های ناشی از کار، نوعی جنایت است. اگر این چشم‌پوشی به‌هر دلیل ادامه یابد، می‌توان و باید، آن را مشارکت در جنایتی سازمان‌یافته دانست.مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از فوت ۱۸۳ تن بر اثر حوادث کاری در پنج ماه نخست سال جاری (ابتدای فروردین تا آخر مرداد) در این استان خبر داد. با این حال، کافی است به اخبار حادثه‌های مرگبار در سال‌های اخیر در راه‌آهن، پتروشیمی‌ها، کارگاه‌های مترو و ازجمله حادثه دل‌خراش ساختمان پلاسکو، معدن یورت ،کارگران ساختمانی و حادثهٔ نَشت گاز کلر در دزفول که ۴۷۶ مجروح و شماری کشته بر جا گذاشت نگاهی بیندازیم…

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، مسعود قادی پاشا گفت: در پنج ماه نخست سال جاری ۱۸۳مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال گذشته تعداد فوت ناشی از حوادث کار ۱۳۰نفر اعلام شده بود که ۴۰ درصد افزایش یافته است.

قادی پاشا خاطرنشان کرد: از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در پنج ماه را، ۱۸۲نفر مرد و یک نفر زن بوده اند.

عادل علایی مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز پیشتر گفته بود که از میان حوادث ثبت شده در سال گذشته ١٢ هزار و ۵۰۰ مورد آن معادل ۶۴ درصد به دلیل بی احتیاطی کارگر صورت گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا