گوناگون

جانشین موقت جلال طالبانی انتخاب شد

اتحادیه میهنی کردستان عراق امروز شنبه اعلام کرد: کوسرت رسول قائم مقام اتحادیه میهنی کردستان عراق را تا زمان انتخاب رئیس جدید برای این حزب، به عنوان رئیس موقت برگزیده است…

به گزارش ایرنا، یکی از رهبران اتحاد میهنی به پایگاه خبری ‘المعلومه’ عراق گفت بر اساس آیین نامه داخلی حزب، در صورت مرگ یا استعفای دبیرکل و یا شرایط دیگر، قائم مقام یا معاون اول حزب بطور موقت رهبری این تشکل سیاسی را بر عهده خواهد گرفت.

وی گفت: چهارمین کنگره سراسری حزب میهنی کردستان در آینده نزدیک برگزار می شود و اقدام به انتخاب دبیرکل و قائم مقام و معاون دوم او خواهد کرد.

این شخصیت برجسته اتحادیه میهنی، متولد ۱۹۵۲ میلادی است و از ۱۹۷۵ میلادی هنگام تاسیس اتحادیه میهنی به رهبری جلال طالبانی همواره در کنار وی قرار داشته است.

جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق و رهبر ۸۴ ساله اتحادیه میهنی روز سه شنبه گذشته در برلین آلمان در گذشت و دیروز جمعه طی مراسمی در فروگاه سلیمانیه تا آرامگاه ابدی اش در محله دباشان این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.

به دنبال سکته شدید جلال طالبانی در سال ۲۰۱۲ میلادی و کناره گیری وی از فعالیت های روزمره ، اتحادیه میهنی بصورت شورایی مدیریت شده است و این اواخر میان رهبران این حزب کردی اختلافاتی بروز کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا