جوانان

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهرکرد درپی مرگ یک دانشجو

در پی مرگ دلخراش یک دختر دانشجوی شهرکردی بر اثر گاز گرفتگی، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان به نشانه اعتراض مقابل دانشگاه شهرکرد تجمع کردند. …

به گزارش خبرنگار ایلنا، از ساعت ۱۱:٣۰ دقیقه ظهر امروز تعدادی از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بدلیل مرگ همکلاسی خود بنام ” زهره قاسمی” که شامگاه جمعه ۱۴ مهرماه بر اثر گاز گرفتگی هنگام استحمام در خوابگاه دخترانه این دانشگاه جان خود را از دست داد به نشانه اعتراض مقابل دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند.

طبق گزارشات دریافتی این دانشجویان با در دستن داشتن تعدادی پلاکارت و سردادن شعارهایی از قبیل “ما همه زهره هستیم تفاوتی ندارد” و “مسئول بی کفایت استعفا استعفا” در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ساعت ۱۱:٣۰ دقیقه آغاز شد و دانشجویان با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به مرگ همکلاسی خود اعتراض داشته و خواستار بهبود شرایط حداقلی برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث و پیشگیری از حوادث ناشی از کمبود امکانات پزشکی در دانشگاه شدند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دختر علوم پزشکی به مرگ دلخراش زهره قاسمی از روز جمعه زمان وقوع این حادثه ادامه دارد. مسئولان ابتدا مرگ این دانشجو را خودکشی اعلام کردند.

به گزارش ایلنا، شب گذشته تعدادی از دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شهرکرد به نشانه اعتراض به مرگ دانشجوی ترم ۹ علوم پزشکی دانشگاه شهرکرد بنام زهره قاسمی که روز ۱۴ مهرماه در حین استحمام دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد، مقابل خوابگاه این دانشگاه تجمع کردند.

طبق گزارش دریافتی این دانشجویان دختر با شعار “ما همه زهره هستیم” در مقابل خوابگاه دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند.

این در حالی است که هنوز در مورد علت مرگ این دانشجوی علوم پزشکی ابهام وجود دارد و هنوز مشخص نیست مرگ این دانشجو بر اثر سکته قلبی بوده یا گاز گرفتگی.

شاهدان عینی این حادثه معتقدند نشت شدید بوی گاز به داخل حمام علت بروز این حادثه بوده است که از چندی پیش نشتی گاز در طبقات ۲ و ٣ این خوابگاه احساس می‌شده و حتی این موضوع به مدیریت امور خوابگاهی منتقل شده بود.

در همین حال روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با صدور اطلاعیه علت مرگ این دانشجوی شهر کردی را ایست قلبی عنوان کرده است.

صبح روز گذشته نیز در پی وقوع این حادثه تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اعتراض به وضعیت نابسامان خوابگاه علوم پزشکی مقابل ساختمان فرهنگی این دانشگاه تجمع کرده بودند.

روز گذشته جسد دانشجوی دختر دانشگاه علوم‌پزشکی به نام زهره قاسمی دانشجوی ترم ۹ رشته پزشکی برای کالبد شکافی و بررسی‌های تکمیلی به پزشکی قانونی منتقل شده و علت دقیق مرگ بزودی اعلام خواهد شد.

همزمان با مرگ این دختر دانشجو یکی دیگر از دختران دانشجو رشته علوم پزشکی نیز هنگام استحمام دچار حادثه شده بود که به کمک دانشجویان خوابگاه دخترانه نجات یافت.

در پی تجمع و اعتراض گسترده ی دانشجویان، روز گذشته جسد دختر دانشجو جهت کالبد شکافی به پزشکی قانونی منتقل شد و پس از بررسی های لازم علت مرگ این دانشجو گاز گرفتگی بر اثر انتشار گاز منوکسید کربن از سوی پزشکی‌قانونی اعلام شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا