گوناگون

رجزخوانی توخالی مشاور «خامنه ای»

مشاور ارشد خامنه ای در امور بین الملل امروز در واکنش به مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت:«برای ما همه گزینه ها روی میز است و طرف مقابل بداند که هر کاری کند پاسخ متقابل را با قدرت به آنها خواهیم داد»….
Afbeeldingsresultaat voor ‫تحریم‬‎

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی گفت: تجربه گذشته نشان داده است و آمریکایی ها هم بدانند که همه گزینه ها برای جمهوری اسلامی روی میز است و متناسب با اقتدار خودمان تصمیم میگیریم.

قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز پیش تر درباره احتمال قرار دادن سپاه در فهرست گروههای تروریستی از سوی آمریکا گفته بود: امیدوارم هیات حاکمه آمریکا این خطای راهبردی را انجام ندهد چون در این صورت پاسخ جمهوری اسلامی کوبنده ، قاطع و سخت خواهد بود.

روانچی، معاون وزیر امور خارجه نیز گفت: همه گزینه‌ هایمان روی میز است، اگر لازم باشد برجام را کنار خواهیم گذاشت، اما پیش‌بینی شرایط آینده راحت نیست.

رادیو بین المللی فرانسه در گزارشی اعلام کرد: در واکنش به احتمال قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران نیز تهدید کرد: “در صورت در نظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان بویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت.”

سایت اینترنتی “سپاه نیوز” وابسته به سپاه پاسداران، نوشت که “جلسه شورای راهبردی سپاه” با موضوع “تحلیل رفتار دولت ترامپ” تشکیل شد.

در این جلسه، فرمانده سپاه با اشاره به افزایش احتمال قرار گرفتن سپاه پاسداران از سوی دولت آمریکا در فهرست سازمان‌های تروریستی، گفت: “اگر آمریکایی‌ها هدف نهایی خود از طرح این گونه مسائل را مذاکره با ایران درباره منطقه قرار داده‌اند، مسیری کاملاً اشتباه را انتخاب کرده‌اند.”

وی اضافه کرد: “جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند، نه حرفی برای مذاکره وجود دارد و نه طرفی برای آن.”

فرمانده سپاه تهدید کرد که در صورت اجرای قانون تحریم‌های جدید آمریکا “این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا شعاع دو هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران منتقل کند.”

این اظهارات فرمانده سپاه نیز در شرایطی است که قرار است تا چند روز دیگر ترامپ نظر خود را درباره خروج آمریکا از برجام اعلام کند.

چهار نکته در باره تحریم سپاه (مادر تحریمها)

خبرگزاریها “چهار نکته در باره مادر تحریمها” نوشته است: تصور کنید ۵۰۰۰ شرکت و ۱۷۰هزار نیروی انسانی سپاه در لیست تحریم‌ها!

سایت رجانیوز نوشت: تصور کنید بعد از تصویب این تحریمها ۵۰۰۰ شرکت و ۱۷۰هزار نیروی انسانی که با سپاه همکاری می‌کردند وارد لیست تحریمی آمریکا شوند و هم‌چنین تمامی افراد و نهادهایی که با این شرکتها همکاری می‌کنند نیز وارد لیست تحریمها شوند و این چرخه به همین منوال ادامه پیدا کند، دیگر کسی حاضر به همکاری با اشخاص و نهادهایی که در لیست تحریمی آمریکا هستند نمی‌شود.

این منبع نوشت: بعد از این تحریمها دو راه در روبروی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد که اولین آنها افزایش خودتحریمی یا همان حاضر نشدن شرکتهای پیمانکاری چه خصوصی و چه دولتی برای همکاری است و دیگری قفل شدن کل روابط بین‌المللی بانکی و اقتصادی ایران می‌باشد که می‌شود این ادعا را کرد که در هر دو صورت اقتصاد ایران را به قهقرا می‌برد.

روزنامه حکومتی “وطن امروز” نیز پیش تر در مطلبی تحت عنوان “سیاهچاله” نوشته بود: تحریم‌های جدید بسیار بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از تحریم‌های مربوط به برجام است. با این تحریمها به معنای واقعی با یک “سیاه‌چاله تحریم” روبه‌رو می‌شویم که افراد و نهادهای فراوانی را با خود به درون لیست تحریم خواهد کشاند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا