گوناگون

وزارت کشور: مسئولیت حفظ برجام با سازمان ملل و ۱+۵ است

وزارت کشور در واکنش به سخنان شب گذشته رییس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: بار مسئولیت صیانت و حفاظت از تعهدات بین المللی به طور جدی بر دوش سازمان ملل و کشورهای بزرگ طرف پیمان برجام است….

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در بخشی از بیانیه این وزارتخانه آمده است:
شب گذشته تمامی جهانیان، به ویژه مردم شریف ایران و شهروندان ایالات متحده به وضوح تقابل آشکار نمایندگی دو گفتمان ، تفکر و اندیشه را در معرض سنجش قرار دادند.
در این بیانیه وزارت کشور خاطرنشان کرد: اظهارات رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا نشان داد که تفکر و دکترین مدعی ابرقدرتی جهان و سردمداری یک نظام بین المللی برپایه دروغ، تحریف و زورگویی بوده و از کمترین سواد تاریخی، اطلاعات حقوقی و هوش سیاسی، حاکمیتی برخوردار نیست و تا چه میزان موجب سرافکندگی و شرمساری مردم خویش شده است.
وزارت کشور در این بیانیه تصریح کرد: رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا به وضوح بی اعتنایی و عدم پایبندی خود به تعهدات بین المللی و توافقات خود با سایر سازمان های بین المللی و کشورهای هم پیمان خود را در برجام نمایان ساخت تا رسما منشور سازمان ملل متحد را زیر سوال ببرد.
در ادامه این بیانیه وزارت کشور یادآور شد:دونالد ترامپ در سخنان خود عاجزانه به عظمت، عزت و قدرت انقلاب اسلامی و جایگاه والا و افتخار آفرین مردم شجاع و غیور ایران اسلامی اعتراف کرد و ضعف و درماندگی کشور خود در برابر اقتدار جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پنهان نساخت و برجام را بخشی از قوت و بالندگی نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد.
در این بیانیه وزارت کشور تاکید کرد: یگانه راه مقابله با زیاده خواهی نظام سلطه و صهیونیسم بین الملل تقویت روحیه اتحاد و انسجام ملی تحت زعامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و حمایت قاطع از مولفه های اقتدار، قدرت دفاعی و افزایش بنیه های اقتصادی کشور با ایمان به قدرت اقتصاد مقاومتی است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا