گوناگون

عبدالله نوری و نگرانی از سرخوردگی مردم

جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب استان چهارمحال و بختیاری با «عبدالله نوری» دیدار و گفت‌وگو کردند. عبدالله نوری در ابتدای این دیدار و در پاسخ به توقعات و انتظارات مطرح‌شده از دولت دوازدهم گفت: «یکی از دوستان حاضر در ‏جلسه، به نتیجه ‏یک نظرسنجی اشاره داشت که حدود ۱۰ درصد از مردمی که به آقای روحانی رای ‏داده‌اند، ‏گفته‌اند اگر به زمان انتخابات برگردیم، در انتخابات شرکت نمی‌کنیم…

اگر نتیجه این ‏نظرسنجی دقیق باشد، این پرسش قابل طرح است که مگر اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعی ‏حامی اصلاحات، چه انتظاری از دولت داشته‌اند و چه دورنمایی از دولت دوازدهم در ذهن خود ‏ترسیم کرده بوده‌اند که به سرعت دچار یاس شده‌اند؟ اصلاح‌طلبان در بسیاری از موضوعات ‏ناچارند در محدوده‌ای که حاکمیت تعریف می‌کند، حرکت و کنش و اقدام سیاسی داشته باشند. در ‏انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای نگهبان افرادی را ‏تایید کرده و اصلاح‌طلبان می‌توانستند از بین ‏آن‌ها دست به یک انتخاب بزنند و یا اصلا در ‏انتخابات شرکت نکنند. اصلاح‌طلبان و اکثریت مردم، ‏نتیجه شرکت نکردن در انتخابات را در آن هشت سال ‏کاملا حس کرده‌اند»‏.
عبدالله نوری در ادامه افزود: «البته این نگرانی وجود دارد که مردم به‌مرور از رفتار ‏دولت سرخورده ‏شوند و این سرخوردگی را از چشم اصلاح‌طلبان ببینند، چون با ‏تایید و حمایت اصلاح‌طلبان به ‏این دولت رای داده‌شد.
عبدالله نوری در ادامه گفت: «البته اصلاح‌طلبان باید هم‌چنان انتظارات خود را بیان کنند و از آقای ‏روحانی ‏بخواهند جهت تحقق وعده‌هایی که ‏داده تلاش جدی و ‏همه‌جانبه کند که در این خصوص رفع حصر و ‏مشکلات اقتصادی و معیشتی طبقات محروم جامعه بسیار اهمیت دارد».

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا