گوناگون

آخرین آمار انفجار موگادیشو – ۲۷۶ کشته و ۳۰۰ زخمی

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: قربانیان انفجار تروریستی روز شنبه در موگادیشو به ۲۷۶ کشته و٣۰۰زخمی رسید….
Afbeeldingsresultaat voor ‫انفجار موگادیشو‬‎

به گزارش ایرنا به نقل از این خبرگزاری، وزارت اطلاع رسانی سومالی روزدوشنبه اعلام کرد که در اثر انفجار اتوبوس بمب گذاری شده روز شنبه که در مرکز موگادیشو پایتخت سومالی رخ داد، تاکنون ۲۷۶ نفر کشته و ٣۰۰ نفر زخمی شده اند و احتمال افزایش کشته ها وجود دارد.
آمار روز گذشته این منبع ۱٣۷ کشته و ٣۰۰ زخمی بود.
براساس گزارش شاهدان عینی روزشنبه یک کامیون که با سرعت زیادی در یکی از خیابان های موگادیشو حرکت می کرد، باعث واژگون شدن چند خودرو و موتور سیکلت شد و با برخی خودروها نیز برخورد کرد و در این زمان نیروهای امنیتی و پلیس سعی کردند با شلیک گلوله به راننده، این کامیون را متوقف کنند که موفق نشدند و راننده، کامیون را به یکی از تقاطع های بسیار شلوغ هدایت و آن را آنجا منفجر کرد.
بر اثر این انفجار به بسیاری از ساختمان های اطراف آسیب وارد شد و شیشه های پنجره ساختمان ها تا مسافت صدها متری نیز شکسته شد.
گفته می شود این حمله تروریستی بزرگترین حمله تروریستی در طول تاریخ موگادیشو از نظر تعداد قربانیان بوده است.
‘محمد عبدالله محمد’ رئیس جمهوری سومالی پس از این حمله تروریستی، آن را یک فاجعه ملی دانست و سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد و از مردم نیز خواست برای کمک به قربانیان خون اهدا کنند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، اما ‘عبدالرحمن عمر بریسو’ وزیر اطلاع رسانی سومالی، گفت که به احتمال زیاد این کار گروه تروریستی الشباب است.
گفته می شود کاردار قطر نیز در اثر این انفجار زخمی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا