اخبار

یاوه گویی های دادستان درباره زندانیان سیاسی و امنیتی

دادستان تهران پیرامون وضعیت برخی محکومان سیاسی و امنیتی اطلاع‌رسانی کرد که از جمله این محکومان،سهیل عربی،نازنین زاغری و  رضا شهابی فعال سندیکای اتوبوس رانی و کارگری در زندان رجایی شهر تنها به دنبال احقاق حقوق صنفی خود بوده است. این فعال کارگری به چه اطلاعاتی دسترسی داشته که توانسته آنها را به گروه‌های به اصطلاح معاند بفروشد؟ دادستان تهران در حالی این اتهام را به این فعال صنفی می‌زند که همین چندی پیش مداحان محبوبشان به اتهام جاسوسی بازداشت شدند و پرونده‌شان مفتوح است. و آیا فراموش کرده‌اند که او را از ترشی فروشی که راه انداخته بود تا خرج زندگی خود و همسرش را تامین کند راهی زندان…

 

باز هم یک مقام قضایی دیگر ادعاهای جدیدی را علیه بعضی از محکومان سیاسی مطرح کرد. یک روز سخنگوی قوه‌ی قضاییه، روز دیگر دادستان کل کشور و یک روز دادستان تهران، سلسله‌ ادعاهای مقامات قضایی تمامی ندارد.

بیماری زندانیان سیاسی را انکار می‌کنند، اتهامات جدید می‌سازند و به راحتی آن را رسانه‌ای می‌کنند. کماکان سرشان چون کبک زیر برف است در حالیکه علی رضا رجایی پیش چشم همگان است. علیرضا رجایی در زندان بیمار شد و عدم رسیدگی به موقع و بی توجهی مقامات قضایی خصوصا دادستان تهران باعث پیشرفت سرطان این زندانی سابق سیاسی شد و آنها همچنان ابتلای به بیماری در زندان را انکار می‌کنند.

به گزارش میزان، امروز نیز دادستان تهران اتهامات سهیل عربی را تکرار کرد بی توجه به اینکه او بیمار است و تنها تقاضایش بستری شدن در بیمارستان است. دولت آبادی درباره‌ی سهیل عربی گفت: نامبرده به ساحت پیامبر  و ائمه و قرآن  اهانت نموده است. سهیل عربی علاوه بر توهین به مقدسات، با مصادیق اتهامی دیگری شامل توهین به مسوولان نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام و انتشار تصاویر مبتذل و… نیز مواجه و محکومیت یافته که حکم اشد در حال اجرا می‌باشد.

به گزارش کلمه، جعفری دولت‌آبادی ضمن انتقاد از کسانی که از متهم مذکور حمایت می‌کنند و مدعی نقض حقوق وی هستند، اظهار داشت: حکم اولیه وی اعدام بود و نقض این حکم توسط دیوان عالی کشور و تبدیل آن به حبس، موید استقلال قضات و هم چنین عزم دستگاه قضایی بر صدور رای بر اساس قوانین است.

او نقض حکم اعدام عربی را از جمله احقاق حقوق این زندانی خوانده و از کسانی که این روزها نگران سلامت او هستند خواست که به همین راضی باشند، در حالیکه امروز بسیاری از فعالان مدنی فارغ از اتهامات عربی خواستار رسیدگی به وضعیت جسمانی و سلامت او هستند.

متهم دیگری که دادستان تهران در خصوص وی اطلاع رسانی نمود، رضا شهابی ذکریا بود که دادستان تهران اتهامات وی را همکاری با یکی از گروهک‌های معاند نظام از طریق جمع‌آوری اطلاعات و اخبار امنیتی و ارسال آن برای گروهک معاند و اخذ وجه از آنان اعلام نمود.

رضا شهابی فعال سندیکای اتوبوس رانی و کارگری در زندان رجایی شهر تنها به دنبال احقاق حقوق صنفی خود بوده است. این فعال کارگری به چه اطلاعاتی دسترسی داشته که توانسته آنها را به گروه‌های به اصطلاح معاند بفروشد؟ دادستان تهران در حالی این اتهام را به این فعال صنفی می‌زند که همین چندی پیش مداحان محبوبشان به اتهام جاسوسی بازداشت شدند و پرونده‌شان مفتوح است. و آیا فراموش کرده‌اند که او را از ترشی فروشی که راه انداخته بود تا خرج زندگی خود و همسرش را تامین کند راهی زندان کردند؟

دولت آبادی همچنین در خصوص نازنین زاغری اظهار داشت: شوهر وی تبعه انگلستان و خود وی نیز دارای تابعیت مضاعف از انگلستان بوده و در سیستم آن کشور فعالیت می‌کرده است. وی مسوول آموزش خبرنگاری آنلاین بی بی سی فارسی بوده که با هدف جذب و آموزش افرادی برای فعالیت تبلیغی علیه ایران اقدام نموده است. چگونگی استفاده از ایمیل‌ مستعار، پسوردهای پیچیده و طولانی، ذخیره سازی پسوردها و استفاده از نرم‌افزارهای رمزنگاری مطالب و اطلاعات، از جمله مواردی است که در این آموزش‌ها لحاظ می‌شده است و اساتید این دوره، افرادی چون مهدی یحیی‌نژاد (مدیر سایت بالاترین)، اردوان روزبه (رادیو کوچه) و محمود عنایت (مدیر گروه اسمال مدیا) می‌باشند.

جعفری دولت‌آبادی ارسال نامه از سوی دیوید کامرون نخست وزیر سابق انگلیس برای نازنین زاغری را موید ارتباط وی با دولت انگلستان و اهمیت این متهم برای آن کشور دانست.

اینکه شوهر یک نفر تبعیت کشور دیگری را داشته باشد دلیل بر محکومیت همسر است؟ اینکه نخست وزیر کشوری ولو انگلستان بخواهد یکی از شهروندان کشورش آزاد شود دلیل بر مجرم بودن است؟ آیا تا به حال مقامات قضایی و سیاسی ایران تاکنون خواستار آزادی ایرانیان زندانی در کشورهای دیگر نشده‌اند؟ از سوی دیگر بی بی سی فارسی بارها اعلام کرده که نازنین زاغری کارمند این رسانه نبوده و زاغری در هنگام بازداشت در رویترز کار می کرده است. همچنین موارد اتهامی که دولت آبادی ذکر کرده نیاز به آموزش خاصی ندارد، بسیاری از کاربران ایرانی به دلیل وجود فیلترینگ و تهدیدهای امنیتی بیشتر از هر فعال رسانه‌ای در خارج از کشور این آموزش‌ها را بلد هستند. دادستان تهران گویا نمی‌داند امروز دانش آموزان دبستانی هم تمام وارد ذکر شده توسط او را بلد هستند و نیازی به آموزش نیست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا