زحمتکشان

تجمع همزمان کارگران اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان

صبح امروز شماری از کارگران واحد اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان ، همزمان در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی عنوان می‌شود،دست به اعتراض صنفی زدند.

صبح امروز (چهارشنبه، شماری از کارگران واحد اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان، همزمان در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی عنوان می‌شود،دست به اعتراض صنفی زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه بی توجه‌ای مسئولان شهری نسبت به پرداخت مطالبات کارگران شرکت اتوبوسرانی و سازمان عمران شهرداری آبادان، شماری از این کارگران ، صبح امروز ( ۲۶ مهر ماه) در نقاط جداگانه از این شهر تجمع کردند.

کارگران شرکت اتوبوسرانی شهر آبادان تا نزدیک به ۱۴۰ نفر برآورد می‌شوند، در تجمع صنفی مربوط به این کارگران، شماری از این کارگران در ادامه پیگیری‌های صنفی خود، در مجاور درب ورودی این شرکت تجمع کردند.

آنها که از طریق پیمانکار در شرکت اتوبوسرانی آبادان به حرفه‌هایی همچون رانندگی، تعمیرات موتوری و ستادی مشغول کارند، بابت مطالبات ماه‌های تیر ،مرداد وشهریورسال جاری طلبکارند و هنوز عیدی سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند.

معترضان که از ناکافی بودن دستمزدهای خود گله‌مند هستند، می‌گویند: دستمزدی که پیمانکار اتوبوسرانی پرداخت می کند به صورت حداقلی است و پاسخگوی معاش خانواده‌هایشان نیست.

این کارگران همچنین می گویند معوقات مزدی آنها چهار ماه بوده که معادل دستمزد خرداد ماه، روز گدشته به حسابسان واریز شده است.

در رابطه با کارگران اتوبوسرانی «حمیدرضا سیادت» مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی آبادان روز ۱۹ مهر ماه با تایید معوقات مزدی راننده‌های پیمانی سازمان به ایلنا گفته بود: مجموعه شهرداری و سازمان اتوبوسرانی آبادان دچار کمبود منابع مالی است، در عین حال کارکنان رسمی سازمان اتوبوسرانی آبادان نیز دست‌کم چهار ماه است دستمردشان به صورت حداقلی (پایه حقوق) بدون احتساب مزایا محاسبه و به حسابشان واریز می‌شود.

به گفته وی ،سازمان اتوبوسرانی یک واحد خدماتی و فاقد درآمد مستقیم است و منابع مالی آن از سوی شهرداری و وزرات کشور تامین می‌شود.

از سوی دیگر کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان نیز در ادامه پیگیری‌های صنفی خود تجمعی اعتراضی دیگری را در منطقه محل کار خود برپا کردند.

در مورد مطالبات صنفی کارگران رسمی سازمان عمران شهرداری آبادان نیر گفته می‌شود که وضعیت نامعلوم معوقات مزدی وبیمه ای باعث شده است تا شماری از این کارگران تجمع صنفی برپا کنند.

این کارگران که شمار آنها به حدود ۹۰ نفر می رسد ،می‌گویند که سازمان عمران شهرداری آبادان مطالبات بیمه آنها را در پنج ماه گذشته به تامین ا جتماعی پرداخت نکرده در عین حال یک ماه از دستمزد شهریور ماه را طلبکارند.

لازم به ذکر است تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای پیگیری موضوع مورد اعتراض کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان از طریق مسئولان مربوطه تا کنون بی‌نتیجه مانده است اما پیگیری‌ها در این خصوص همچنان از سوی این خبرگزاری ادامه دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا