اخبار

ممانعت نیروهای امنیتی از خروج خاتمی از منزل

ماموران امنیتی ساعتی پیش با حضور در مقابل در منزل سیدمحمد خاتمی به وی اطلاع دادند که دستور دارند مانع از خروج وی از منزل و حضور در مراسمی که بنا بود رییس جمهور اسبق ایران در آن حضور یابد، شوند. ماموران پس از اعلام این حکم در یک ماشین در کوچه خاتمی مستقر شده‌اند. …

سایت سحام نیوز نوشته برخی نهادهای امنیتی به آقای خاتمی اطلاع داده اند که حق خروج را ندارد و به محافظان وی نیز “دستور مشابهی مبنی بر ممنوعیت خروج رئیس دولت اصلاحات از منزل” داده شده است.

سایت کلمه هم خبر این ممانعت را منتشر کرده اما افزوده که ممانعت ماموران امنیتی از خروج محمد خاتمی بی سابقه نبوده و “برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر” صورت گرفته است.

با این حال، هر دو سایت نزدیک به اصلاح طلبان، در گزارش های جداگانه خود تاکید کرده اند که ماموران امنیتی برای جلوگیری از خروج آقای خاتمی، در مقابل منزل وی حضور فیزیکی داشته اند.

مشخص نیست چرا جلوگیری از خروج رئیس دولت اصلاحات از طریق ابلاغ پیام صورت نگرفته و نیاز به حضور ماموران در محل بوده است.

سحام نیوز از یک شاهد عینی نقل کرده که “سه ماشین متعلق به یکی از نهادهای امنیتی” برای جلوگیر ی از خروج رئیس جمهور اسبق در مقابل منزل او مستقر شده اند.

سایت کلمه نوشته محمد خاتمی قبل از ممانعت ماموران، قصد حضور در مراسمی را داشته ولی توضیح بیشتری در مورد این مراسم نداده است.

این سایت افزوده است که دادستانی در دو سال گذشته، در موارد دیگری هم جلوی خروج او از منزل را برای شرکت در مراسم‌ خاص گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا