گوناگون

اظهارات تامل برانگیز درباره آموزش عالی

یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران خلاء وزیر علوم را مصیبت بزرگ آموزش عالی دانست و گفت: متاسفانه دولت دوازدهم آموزش عالی را در اولویت‌های آخر سیاست‌های خود قرار داده است که این امر موجب شد دانشگاهیان از سیاست‌های دولت ناامید و بین نخبگان و دولت شکاف ایجاد شود…
برای پیوستن به کانال تلگرام «صدای مردم» کلیک کنید

به گزارش ایسنا، مجتبی امیری با تاکید بر اینکه انتظار دانشگاهیان از دولت دوازدهم تحقق پیدا نکرده است، گفت: متاسفانه این دولت حوزه‌های فرهنگ، آموزش و پرورش و آموزش عالی را در اولویت‌های سیاست‌گذاری‌های خود قرار نداده است. چرا که اگر دولت اهمیتی برای این حوزه قائل می‌شد، برای معرفی گزینه مورد نظر در وزارت علوم سرسختانه مقابله می‌کرد. بنابراین دانشگاهیان از سیاست‌های دولت در عرصه آموزش عالی ناامید شده‌اند و شکاف بین نخبگان و دولت در نتیجه این سیاست‌ها بیشتر شده است.

مدیر گروه مدیریت دولتی دانشگاه تهران نداشتن وزیر علوم را خلایی بزرگ در عرصه آموزش عالی توصیف کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر دانشگاهی‌هایی که مدعی تربیت متخصصان و آیندگان یک جامعه هستند، خودشان نمی‌توانند نیروی کارآمد، مجرب‌،‌ متخصص و کاربلد را در دست خود داشته باشند و این وضعیت برای عرصه علم آموزش کشور یک مصیبت به شمار می‌رود.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: وضعیت آموزش عالی کشور بسیار بیمار است و این نهاد امروزه مشکلات و دردهایی دارد که نمی‌شود به زبان آورد. بیماری‌هایی که درد نداشته باشند، کشنده‌تر از بیماری‌هایی است که درد دارد؛ اگر وضعیت آموزش عالی به همین روند ادامه پیدا کند، به‌زودی از پا می‌افتند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا