جوانان

کرم و حشرات قوت غالب دانشجویان!

غذای دانشجویی همواره موضوعی پرحاشیه و یکی از مشکلات اصلی دانشجویان بوده است. مشکلی که تا به حال صدای خیلی از دانشجویان را درآورده است. هر از گاهی اعتراضاتی توسط دانشجویان یک واحد دانشگاهی به کیفیت غذای ارائه شده توسط دانشگاه، شکل می‌گیرد.

همین چند روز پیش بود که یکی از دانشجویان دانشگاه اصفهان تصویری از غذایش که حاوی «کرم ابریشم» بود را منتشر کرد و در همین مدت هم دانشجویان دانشگاه بجنورد پس از یافتن «زنبور» و «کرم» در غذای‌شان، به کیفیت غذای دانشگاه اعتراض کردند.

دانشجویان معتقدند در سلف‌های دانشجویی دانشگاه‌ها بهداشت به درستی رعایت نمی‌شود و همین امر موجب شده تا ردپای «سوسک» تا «سرِ سرنگ» در غذای دانشجویان پیدا شود.

مسئولین در ابتدای امر به آن‌ها پاسخ داده بودند که غذاها را بخورید، بدن‌تان کم کم عادت می‌کند! پس از این اظهارات شورای صنفی به موضوع وارد شد و صورت مسئله را پاک کرد: «گوجه از غذای دانشجویان حذف شود تا دیگر کرم پیدا نشود!»

آقایان چهار دهه‌ است که مسائل مملکتی را هم بدین منوال حل و فصل کرده‌اند که اکنون وضعیت به این شکل درآمده است.

ادعا می‌کنند که بخشی از این مشکلات از کمبود بودجه حاصل می‌شود؛ این‌جا باید پرسید که چطور بودجه برای تأمین هزینه‌های حزب‌الله لبنان هست ولی برای دانشجویان و دانش آموزان که آینده این سرزمین در دست آنهاست بودجه وجود ندارد؟

اعضای شوراهای صنفی دانشگاه‌ها معتقدند نظارت دانشجویان بر روند طبخ و توزیع غذای دانشجویی می‌تواند بخش زیادی از مشکلات کیفیتی و بهداشتی را برطرف کند. این درحالی است که اکنون دانشگاه‌ها اجازه ورود و نظارت دانشجویان بر آشپزخانه‌های خود را نمی‌دهند.
بخش زیادی از مشکلات غذای دانشجویی می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق، نظارت صحیح و به موقع برطرف شود تا دانشجویان از غذای مناسب و سالمی بهره‌مند شوند.

هفته اخیر نیز دانشجویی فیلمی از وضعیت نامناسب خوابگاه دانشگاهی در قم منتشر کرده بود که در آن اتاق‌های بسیار کوچک با تخت های نامناسب و بدون تهویه هوا به محل استراحت و زندگی ۱۲ نفر اختصاص داده شده بود.

آمدنیوز

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا