ورزشی

آخرین وضعیت پرونده مالی استقلال و پرسپولیس و احتمال حذف از آسیا

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه در بحث حضور در لیگ قهرمانان آسیا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که هنوز مشکلی از باشگاه ها حل نشده است.

سید پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال بعد از جلسه برخی از باشگاه های ایرانی با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ، درباره این جلسه گفت: موضوع جلسه بررسی وضعیت بدهی استقلال،‌ پرسپولیس، تراکتورسازی و نفت تهران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. بدهی‌های استقلال و پرسپولیس در این سنوات خیلی زیاد شده و رقم سنگینی است تا جایی که بودجه باشگاه استقلال قادر به پرداخت این بدهی نیست.

وی افزود: ما سعی کردیم که با چند بازیکن توافق کنیم و بدهی آن‌ها را تقسیط کنیم. نکته مهمی که وجود دارد این است که برخی بازیکنان بدون اینکه به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال مراجعه کرده باشند، مستقیما به AFC مراجعه کردند. این تبی است که در بین بازیکنان ایرانی افتاده و شکایتشان را به AFC می‌برند. بدهی‌های باشگاه استقلال در ۱۰ سال گذشته ایجاد شده و بدهی‌های سنواتی است و با توجه به درآمدهای که باشگاه داشته قابل پرداخت نبوده است.

وی در پایان اضافه کرد: مسئله‌ای که وجود دارد این است که باشگاه استقلال، پرسپولیس وتراکتورسازی اگر از آسیا حذف شوند،‌ دامن همه را می‌گیرد و تنها بحث باشگاه استقلال نیست. به هر حال ما مطالباتی از سال‌های گذشته از سازمان لیگ بخاطر تبلیغات محیطی داشتیم که پرداخت نشده است. این عدم پرداخت هم به این دلیل است که سازمان لیگ نتوانسته پولش را از شرکتی که با آن قراداد امضا کرده بگیرد.

توفیقی ادامه داد: حق پخش تلویزیونی که مهمترین رکن درآمدهای باشگاه‌هاست، توسط صدا و سیما پرداخت نشده و آن‌ها زیر بار پرداخت این پول نمی‌روند. این یک معضل بزرگ برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است. مجموعه دولت جمهوری اسلامی همانطور که در جلسه صحبت کردیم، باید درباره دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس عزمش را جزم کند تا مشکلاتش حل شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از دیدگاه AFC نباید هیچ بدهی وجود داشته باشد. در این دو روز احتمال دارد که مشکلات حل شود. اگر استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند تبعات زیادی برای فوتبال ایران خواهد داشت. این دو باشگاه می‌توانند نشاط زیادی برای جامعه به وجود بیاورد،‌ کافی است تا جمعیت حاضر در ورزشگاه آزادی در روز داربی را مشاهده کنید. ما دست یاری به نوبخت دراز می‌کنیم که به این قضیه کمک کند. طبیعتا ورود دولت می‌تواند باعث شود تا این مشکلات زودتر حل شود. همچنین این باشگاه‌ها تا جایی که بودجه‌شان اجازه دهد برای حل این مشکل و تقسیط بدهی‌ها تلاش می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا