بین‌المللی

اعتراض‌ علیه خشونت پلیس فرانسه؛ پناهجویان کاله با تهدید جانی مواجهند

معترضان به خشونت پلیس فرانسه در نزدیکی پاریس تجمع کردند. همزمان خشونت پلیس فرانسه علیه پناهجویان کاله تشدید شده است.روزنامه بریتانیایی گاردین یکشنبه ۲۹ اکتبر نوشت که بر اساس گزارش «پروژه اطلاعات حقوق پناهجویان»، خشونت پلیس فرانسه علیه پناهجویان مستقر در کاله افزایش یافته است…

بنابر این گزارش، خشونت پلیس فرانسه به سطحی افراطی رسیده و جان پناهجویان را تهدید می‌کند. این گزارش می‌افزاید که وضعیت پناهجویان کاله، به‌خصوص پناهجویان نوجوان بدون سرپرست نسبت به سال گذشته که اردوگاه کاله تخریب شد، به مراتب وخیم‌تر شده است.

به ادعای این گزارش، پلیس دختران نوجوان پناهجوی بدون سرپرست را سوار خودرو می‌کند و آنها را در جایی دور از کاله رها می‌کند.

همچنین ادعا شده که پلیس با باتوم حملات «وحشیانه‌ای» علیه پناهجویان نوجوان مرتکب می‌شود.

پیش از این نیز سازمان دید‌بان حقوق بشر از دولت فرانسه خواسته بود تا به اعمال خشونت پلیسی علیه پناهجویان در شهر کاله این کشور پایان دهد.

به گفته سازمان‌های امدادرسان، حدود ۷۰۰ پناهجو در کاله حضور دارند. درست در همان محلی که پلیس فرانسه کمپ سابق پناهجویان، موسوم به «جنگل کاله» را سال گذشته تخریب کرد و پناهجویان آن را به نقاط دیگر منتقل کرد.

به گزارش رادیو زمانه،در این اردوگاه بین شش هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار پناهجو در سودای رسیدن به بریتانیا زندگی می‌کردند که ۸۰۰ تن از آنان را کودکان تشکیل می‌دانند. از میان این کودکان، حدود ۴۰۰ نفر از شرایط پذیرش پناهندگی در بریتانیا برخوردار بودند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا