جوانان

به یاد آریم نام زندگی بخش تک تک آنهایی که از میان ما رفتند

به یاد آریم آنهائی را که شرف و غرور زندان بودند و در تابستان سال ۶۷ مظلومانه از میان ما جدایشان کردند. انسان هایی که شجاعت بی نظیر، آرامش دریا، حساسیت مادر و صلابت صخره ها را داشتند. از این کشتار و جنایت علیه بشریت در سراسر جهان توسط امپریالیسم و ارتجاع محلی کم اتفاق نیفتاده است. با مرور وقایع اتفاق افتاده در اندونزی و آنچه که در سال ۱۹۶۵ در قتل عام حزب کمونیست اندونزی انجام شد؛ درست بعد از ۱۲ سال در میهن ما ایران و ایجاد گورهای دسته جمعی در خاوران ها بدست حکومت اسلامی اتفاق افتاد!…

عکس ‏‎Amir Ebrahimi‎‏

بنا به مدارک جدیدی که اخیراً (۱۷ اکتبر ۲۰۱۷) توسط امنیت ملی آمریکا در دانشگاه جورج واشنگتن از حالت طبقه‌بندی خارج و در اختیار عموم قرار گرفته، جزییات وسیعی از عملیات ارتش اندونزی در سال ۱۹۶۵ در قتل عام حزب کمونیست اندونزی افشا شده است.

مدارک جدید نشان می‌دهد که دولت آمریکا اطلاعات دقیقی داشت که چگونه بخش اعظم رهبری حزب کمونیست اندونزی و نهادها و سازمان‌های کارگری این کشور در عملیاتی وحشیانه کشتار شده‌اند. این اسناد دقیقا عملیات پنهان آمریکا را در نابودی حزب کمونیست اندونزی نشان می‌دهد. در جریان این پاکسازی از اکتبر ۱۹۶۵ تا مارس ۱۹۶۶ یعنی فقط در عرض ۵ ماه بیش از ۵۰۰ هزار کمونیست سر بریده شدند، تیرباران شدند، در رودخانه ها غرقشان کردند، هنگام کار در مزارع  خونشان را ریختند و خانه‌هایشان را به آتش کشیده شد. و بیش از یک میلیون نفر زندانی شدند. ۳۹ سند از مجموعه‌ای نزدیک به ۳۰ هزار صفحه انتشار یافته است و در دسترس عموم قرار گرفته است.
در یکی از این اسناد افسر آمریکایی، یکی از مستشاران سفارت ‌آمریکا چنین گزارش می‌دهد:« فقط در یک منطقه ۱۵ هزار کمونیست توسط ارتش و جوانان مسلمان طرفدارحکومت [دیکتاتور -مذهبی] قتل‌عام شده‌اند». او می‌گوید: «کشتار در جاوه شرقی رنگ و بوی جنگی تمام عیار به خود گرفته بود. کشتار کمونیست ها به مثابه بلیط ورود به بهشت تلقی و هنگامی تضمین از جانب حکومت[ ارتجاعی ]تلقی  می‌شود که خون مقتولان به صورت‌ قاتلان پاشیده شود.»

برگرفته از فیسبوک امیر  ابراهیمی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا