گوناگون

گران شدن اقلام ضروری در ایران ادامه دارد

بنابر گزارشی که بانک مرکزی ایران منتشر کرده است طی هفته‌ی اول آبان ماه ١٣٩۶، نرخ برخی از اقلام مصرفی با افزیش تصاعدی روبرو بوده است. بر اساس این گزارش قیمت تخم‌مرغ و گوشت مرغ افزایشی ١۵ درصدی را به خود دیده است. البته سایر اقلامی چون گوشت قرمز، سبزیجات و میوه نیز با افزایش نرخ مواجه شده‌اند اما بیشترین افزایش را در دو قلم ابتدایی داشته‌ایم…
گران شدن اقلام ضروری در ایران ادامه دارد

به گزارش کردستان میدیا،این روز ها با تهدید آمریکا در قبال رژیم ایران و نیز بعد از آن بازار ارز شاهد صعود شدید نرخ دلار بود که در پی آن نیز طی یک ماه اخیر اقلام مورد نیاز مردم در دسته‌های گوناگون با افزایش چشم‌گیری روبرو شد که دایره زندگی را بر مردم تنگ‌تر و سخت‌تر کرد.

در حالی بر دامنه‌ی گرانی‌ها افزوده می‌شود که سطح حقوق کارگران و کارمندان هیچ تناسبی با میزان تورم و گرانی شایع در ایران ندارد و از شدت توان خرید خانواده‌ها به شدت کاسته شده و بر میزان فقرا و نیازمندان که توان تامین حداقل مایحتاج روزانه خود را ندارند افزوده شده است. در همین ارتباط علی‌اکبر سیاری معاون وزارت بهداشت، طی اعلام آماری اظهار داشت که ٣٠ درصد مردم ایران گرسنه‌اند و نان خوردن ندارند.

بیکاری و نبود امید به آینده نیز در چنین شرایطی بر معضلات اجتماعی افزوده و موجب نابودی بنیاد خانوده و افزایش چشمگیر طلاق در شهرهای ایران شده است.

گرانی و تورم دو عامل اساسی در از بین رفتن رفاه اجتماعی و سقوط سطح کیفیت زندگی در ایران می‌باشد اما در واقع این دو عامل خود از سیاست‌های ضد مردمی رژیم ولایت فقیه نشات می‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا