اخبار

دولت ترامپ یکی از فاسد‌ترین دولت‌ها در تاریخ آمریکا است

مجله آمریکایی نیوزویک در آخرین شماره خود نوشت:دونالد ترامپ با وعده انتخاباتی مبارزه با فساد در حکومت آمریکا بر سر کار آمد اما ۹ ماه پس از تصدی پست ریاست جمهوری به وضوح اشکار شده که دولت ترامپ یکی از فاسدترین دولت ها در تاریخ امریکا است…

این مجله امریکایی برای اثبات ادعای خود به گفته نیوت گینگریچ، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و طرفدار ترامپ استناد می کند اینکه گینگریچ گفته است ترامپ درقول خود برای مبارزه با فساد جدی نیست.
نیوزویک به نقل از تارنمای پولیتیکو نوشت: کوری آر لواندوفسکی، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ و مایکل فلین مشاور امنیت ملی آمریکا گفته اند که مبارزه با فساد اولین قولی خواهد بود که ترامپ به آن وفادار نخواهد ماند.
تارنمای پولیتیکو نوشت:ترامپ وافراد کمپین انتخاباتی اش مشغول انجام کاری هستند که هیلاری کلینتون را متهم به آن کردند و قول دادند به چنین کارهایی پایان دهند.
نیوزویک می نویسد: اکنون یک سال پس از انتخابات و یک سال پس از اینکه ترامپ قول داده بود با فساد مبارزه کند، فساد فراگیر شده به طوری که می خواهد تمامیت افراد کابینه ترامپ را ببلعد.
‘تعدادی از مقام های کاخ سفید در معرض بازجویی، پرونده های قضایی به استناد قانون اساسی ایالات متحده در مورد اخذ رشوه برای اداره هتل بین المللی ترامپ هستند.پل جی منافورت دومین رییس کمپین ترامپ دراواخرماه اکتبر به اتهام پولشویی بازداشت شد.
به گزارش ایرنا، فلین به لابیگری برای دولت ترکیه و جرد کوشنر، داماد ترامپ، نقش مشاور حقوقی برای لاپوشانی یک میلیارد بدهی از بنگاه معاملات ملکی اش متهم است و شش عضو کابینه ترامپ به اتهام سفرهای پرخرج و معاملات امنیتی تحت رسیدگی هستند.
زفیر تیچاوت، استاد حقوق دانشگاه فوردهام که کتابی با عنوان فساد مالی در آمریکا نوشته است، می گوید: دولت ترامپ فاسد ترین دولتی است که امریکا به خود دیده است.
طرفداران ترامپ می گویند: اتهام فساد به دولت ترامپ از جانب مخالفین ترامپ مطرح می شود.
راج اس شاه، معاون مدیر مطبوعاتی کاخ سفید به نیوزویک گفت: ترامپ دستور اجرایی برای رعایت اخلاقیات توسط اعضای کابینه اش را صادر کرده است و قدم های بی سابقه ای برای جلوگیری از هدر رفتن پول‌هایی که از مالیات دهندگان آمریکایی اخذ می شود، برداشته شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا