گوناگون

روزنامه کیهان به مدت دو روز توقیف شد

دادستانی تهران روزنامه کیهان را برای «بی‌توجهی به تذکر ارسالی مبنی بر رعایت مصالح و امنیت ملی» به مدت دو روز توقیف کرد. به این ترتیب روزنامه کیهان نباید روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده منتشر شود…
حسین شریعتمداری به خبرگزاری فارس گفته است که حکم توقیف دو روزه هنوز رسما به کیهان ابلاغ نشده است. شریعتمداری گفته است: «بسیار بعید می‌دانم که دبیرخانه شورای‌عالی‌امنیت ملی حمایت از جنایتکاران کودک‌کش آل‌سعود و اماراتی‌ها را بر حمایت از مردم مظلوم یمن ترجیح بدهد، و از دادستانی هم انتظار نمی‌رود که روزنامه کیهان را به خاطر دفاع از مسلمانان مظلوم یمن توقیف کند.»
روزنامه کیهان روز دوشنبه تیتر یک و گزارش اصلی خود را به حمله موشکی از یمن به عربستان سعودی اختصاص داد و نوشت: «الان این انصارالله و انقلابیون یمن هستند که تعیین می‌کنند کجا باید هدف موشک بالستیک دوربرد قرار بگیرد؛ شاید ریاض، جده، طائف و آرامکو هدف بعدی باشد و یا شاید هم انصارالله سر موشک را به سمت بندر شیشه‌ای تر و تمیز دوبی بچرخاند.»
هیئت نظارت بر مطبوعات برای این مطلب به کیهان تذکر داد و سخنگوی دولت ایران هم گفت «برخورد قانونی» با روزنامه کیهان پیگیری می‌شود.
با این حال روزنامه کیهان روز بعد در مطلبی با تیتر «مصالح ملی در حمایت از مظلومان یمن است؛ نه نگرانی برای برج‌های دوبی»، از عملکرد خود دفاع کرد. خبرگزاری‌های می‌گویند دادستانی تهران روزنامه کیهان را با شکایت شورای امنیت ملی توقیف کرده است. حسن روحانی، رئیس این شورا است.
دادستانی تهران عملکرد روزنامه کیهان را «برخلاف سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در مسایل و امنیت منطقه‌ای» توصیف کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا