فرهنگی

توقیف علاج درد نیست؛ به یک خانه تکانی اساسی نیاز است!

روزنامه‌ی کیهان نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد، هرچند که بعضی از کانون‌های تصمیم گیرنده قدرت مشکلی با حسین شریعتمداری ندارند که از نوشته های برادر حسین استقبال هم می‌کنند اما اگر هنوز ذره‌ای دلسوزی نسبت به امنیت و منافع ملی وجود دارد بهتر است پیش از این با پول مردم حسین شریعتمداری[ شکنجه گر و سرباز جوی احسان طبری] مدیر مسوول کیهان نباشد. روزنامه کیهان باید تغییر کند. روزنامه کیهان باید به دست افرادی منتشر شود که منافع ملی را می‌شناسند و با پول مردم روزنامه ای خلاف مصالح ملی منتشر نمی کنند..
به گزارش کلمه، روزنامه کیهان برای دو روز توقیف شد. بر اساس خبر منتشر شده، روزنامه کیهان در پی شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی توسط دادستانی تهران توقیف شد. دادستانی تهران، روزنامه «کیهان» را به دلیل بی‌توجهی به تذکر ارسالی مبنی بر رعایت مصالح و امنیت ملی، توقیف کرد.

هیات نظارت بر مطبوعات روز گذشته به روزنامه کیهان بابت تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی»، که خلاف مصالح و امنیت ملی تشخیص داده شد، تذکر داده بود. دادستانی تهران براساس شکایت شورای امنیت ملی مبنی بر اقدام این روزنامه برخلاف سیاستهای اصولی و بین جمهوری اسلامی ایران در مسایل و امنیت منطقه ای روزنامه کیهان را برای دو روز (شنبه و یکشننبه هفته آینده) توقیف کرد.

توقیف بی‌فایده

روزنامه‌ی کهیان شنبه و یک شنبه منتشر نمی‌شود و دوباره از روز دوشنبه بر روی دکه‌های روزنامه فروشی خواهد بود؛ چه چیزی تغییر می‌کند؟

گفت و گوی حسین شریعتمداری  نشان می‌دهد که این توقیف دو روزه برای او مهم نیست و مدیر مسوول این روزنامه کماکان تیتر خود را درست دانسته و باز تاکید می‌کند این برج نشینان امارات هستند که باید بترسند. حسین شریعتمداری این توقیف را به تمسخر گرفته و قطعا رویه خود را ادامه خواهد داد.

بسیاری معتقد هستند که کیهان روز دوشنبه با تیتر تندتری منتشر خواهد شد. شاید این بار نه از قول حوثی‌ها که حتی از قول ملت ایران شیخ نشینان امارات را تهدید کند. مگر نه آنکه این روزنامه بارها و بارها از جانب مردم ایران صبحت کرده و از قول آنان برای محصورین درخواست اعدام کرده، فعالان سیاسی را تهدید به بازداشت کرده، رییس جمهور و دولت مستقر را تهدید به برخورد کرده، هنرمندان را تهدید به ممنوع الکاری کرده و الی آخر.

کاربران فضای مجازی نیز این توقیف دو روزه را به سخره گرفته‌ و بعضا نوشته‌اند چندان هم برای کیهان بد نشد، ۴ روز تعطیلی، یا اینکه سهیمه کاغذ این دو روز را می‌فروشند و کیفش را می برند و …

مشکل روزنامه ی کیهان با توقیف حل نمی ‌شود،همان طور که مدیر مسوول آن بارها نشان داده و ثابت کرده است “در کماکان بر پاشنه‌ای که او بخواهد می چرخد”. او همیشه طلبکارانه با شاکیان خود برخورد کرده و با حمایت‌هایی که می‌شود هرچه خواسته نوشته و گفته است.

روزنامه‌ی کیهان نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد، هرچند که بعضی از کانون‌های تصمیم گیرنده قدرت مشکلی با حسین شریعتمداری ندارند که از نوشته های برادر حسین استقبال هم می‌کنند اما اگر هنوز ذره‌ای دلسوزی نسبت به امنیت و منافع ملی وجود دارد بهتر است پیش از این با پول مردم حسین شریعتمداری مدیر مسوول کیهان نباشد. روزنامه کیهان باید تغییر کند، مدیر مسوول و کارکنان آن اگر علاقه مند به این شکل نوشتن هستند در روزنامه رسمی کشور ننویسند، تقضای مجوز دهند و در کنار وطن امروز و جوان و نشریات مشابه روزنامه‌ی خود را داشته باشند و با بخش خصوصی و روزنامه های خصوصی رقابت کنند.

روزنامه کیهان باید به دست افرادی منتشر شود که منافع ملی را می‌شناسند و با پول مردم روزنامه ای خلاف مصالح ملی منتشر نمی کنند

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا