زحمتکشان

سندیکای کارگران شرکت واحد: به غل و زنجیر کردن فعالان کارگری و معلمان پایان دهید

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه با انتقاد از «دستنبد زدن» به رضا شهابی٬ عضو زندانی هیئت مدیره این تشکل، و «غل و زنجیر کردن» دیگر فعالان کارگری و معلمان٬ خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط آقای شهابی شد.

به گزارش وب‌سایت این سندیکا٬ آقای شهابی به‌دلیل «عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پا» روز شنبه ۲۰ آبان از زندان رجایی شهر کرج به درمانگاه بیمارستان «امام خمینی» اعزام شد.
بر اساس این گزارش٬ وی پس از معاینه پزشک دوباره به زندان منتقل شد٬ اما برای انجام آزمایش «ام‌آر‌آی و معاینات بیشتر در روزهای آینده دوباره از زندان به بیمارستان اعزام خواهد شد».
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه از اینکه پیشتر و به‌دنبال پیگیری‌های ربابه رضایی، همسر آقای شهابی٬ دادستانی تهران اعلام کرده بود وی را بدون دستبند به بیمارستان اعزام می‌کنند٬ اما این اتفاق نیفتاد،‌ ابراز نارضایتی کرد.
این سندیکا در بیانیه خود آورده که «دستبند {زدن} به رضا شهابی و غل و زنجیر کردن فعالان کارگری و معلمان را شدیدا محکوم می‌کند».
این بیانیه حاکیست که رضا شهابی٬ «تنها از حقوق کارگران دفاع کرده و حکم زندان برای ایشان بسیار ناعادلانه است.»
این سندیکا خواستار آزادی «بی‌قید و شرط» این عضو زندانی خود و لغو محکومیت زندان دیگر اعضای سندیکا، ابراهیم مددی و داود رضوی، شد. آقای مددی به ۱۰ سال و سه ماه زندان و آقای رضوی به پنج سال زندان محکوم شده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه در بخش دیگری از بیانیه خود «زندان و تعقیب و و مراقبت پلیسی – امنیتی – قضایی فعالان کارگری، معلمان و دیگر فعالان صنفی» را محکوم کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا