زحمتکشان

تجمع بازنشستگان مقابل دفتر ریاست جمهوری / تصویری

امروز جمع کثیری از بازنشستگان کشوری، لشگری و تامین اجتماعی برای بیان اعتراضات صنفی خود مقابل دفتر ریاست جمهوری دست به تجمع زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شمار زیادی از بازنشستگان مقابل دفتر ریاست جمهوری واقع در خیابان پاستور تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در میان تجمع کنندگان که شعارهایی مانند “فریاد فریاد ، ازاین همه بیداد” و “یک اختلاس کم بشه من مشکل ما حل می شه” سر می دادند گروههای مختلف بازنشستگان حضور داشتند.

بازنشستگان نظامی به عدم پرداخت حقوق خود معترض بودند.

جمعی نیز از بازنشستگان تامین اجتماعی حضور داشتند. بر اساس ادعای حاضرین قرار بود براساس مصوبه مجلس در سال ۸۶ سازمان تأمین اجتماعی با در نظر گرفتن ۵ سال تشویقی با بازنشستگی افرادی که ۲۵ سال کار کرده بودند موافقت و حقوق بازنشستگی آنها را متوسط حقوق ۲ سال آخر خدمت آنها با محاسبه سنوات تشویقی پرداخت کند. اما وقتی این افراد بازنشسته شدند نه تنها حقوق آنها کمتر تعیین شد بلکه سنوات تشویقی هم برای آنها در نظر گرفته نشده است.

همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین نیز مطالبه دیگر تجمع کنندگان بود.

این افراد پیش از این نیز بارها بصورت مشترک یا مجزا دست به برگزاری تجمعاتی زده بودند اما علیرغم وعده های مساعد مسئولین تغییری در شرایط آنان حاصل نشده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا