گوناگون

انتشار نهمین گزارش آژانس انرژی اتمی درباره برجام: ایران به تمام تعهداتش عمل می‌کند

نهمین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر روز دوشنبه(۲۲ آبان ۱۳۳۹۶) با تایید پایبندی ایران به تعهداتش منتشر شد.این گزارش در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام برای بررسی و ارایه در نشست فصلی شورای حکام که هفته آینده در وین برگزار می‌شود، قرار گرفته است…

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان اجرای برجام به طور مرتب حدودا هر سه ماه یک بار از روند اجرای برجام و تعهدات مرتبط با فعالیت‌های و تاسیسات هسته‌ای ایران، گزارشی را ارایه کرده است.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جمعه هفته گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل در گزارش سالانه‌ خود به این سازمان باز هم با تاکید بر اینکه ایران به تمام تعهداتش ذیل برجام عمل می‌کند گفته بود که آژانس کماکان به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده طبق توافقنامه پادمان ادامه خواهد داد.
یوکیا آمانو تاکید کرد که آژانس به راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که در ۲۰۱۵ حاصل شد، ادامه می‌دهد.
به گفته رییس سازمان بین المللی انرژی هسته‌ای تعهدات مرتبط هسته‌ای برجام به طور کامل از سوی ایران اجرا می‌شوند. او همچنین اضافه کرد که اکنون ایران تحت سخت‌ترین رژیم راستی‌آزمایی هسته‌ای در جهان قرار دارد: «بازرسان ما دسترسی‌های توسعه یافته‌ای به سایت‌ها دارند و اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران که در حال حاضر کوچک‌تر از زمان پیش از اجرای برجام است، در اختیار دارند.»
به گزارش ایسنا این مقام ارشد آژانس در پایان افزود که آژانس همچنین به راستی‌آزمایی عدم انحراف در مواد هسته‌ای اعلام شده از سوی ایران ادامه می‌دهد و ارزیابی‌ها درخصوص نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده در ایران کماکان ادامه می‌یابند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا