ورزشی

علی کریمی با دست پر آمد؛ کارت های ۵۰۰ هزار تومانی تاج

«علی کریمی» که پیش از این رییس فدراسیون فوتبال ایران را تهدید به فاش گویی های دوباره کرده بود، امروز (پنج شنبه) در کانال تلگرام خود با ادبیاتی تندتر از قبل به «مهدی تاج» حمله کرد. هفته گذشته او در گفت و گو با «شبکه ورزش»، اتهاماتی را متوجه مهدی تاج و «محمدرضا ساکت»، رییس و دبیر فدراسیون فوتبال کرد.

کریمی در این گفت و گو در مورد ابهامات مالی فدراسیون، درآمدهای رییس و اعضای هیات رییسه و همین طور دست داشتن سازمان لیگ در قرارداد بازیکنان حرف زد: «هر روز بحث ناراحتی از زمین تمرین مطرح می‌شود. هر اردو ۱۵۰ هزار، ۲۰۰ هزار دلار یا بیش تر هزینه دارد. پول یکی از این اردوهای خارجی را بگذارند و زمین کمپ را مثل ورزشگاه آزادی، با کیفیت کنند. اگر شما دنبال شفاف سازی هستید، اعضای عالی رتبه حقوق خود را رسانه ای کنند.»

فدراسیون فوتبال در واکنش به آن چه کریمی در مورد وجود فساد، مبالغ دریافتی بالای مدیران ارشد و همین طور دایره بسته مدیران و مشاوران فدراسیون به زبان آورده است، یک بیانیه پنج بندی منتشر کرد. این بیانیه البته به ابهامات افزود و فقط کریمی در آن از سوی فدراسیون تهدید به شکایت شد.

روابط عمومی فدراسیون فوتبال روز گذشته در بیانیه ای که باز هم نوعی عقب گرد به نظر می رسید، کوشید پاسخ ستاره یاغی فوتبال ایران را بدهد. در بند اول آن آمده بود: «مدیران فدراسیون فوتبال این آمادگی را دارند که نسبت به شفاف سازی مبالغ دریافتی شان اقدام کنند.ضمن این که به اطلاع می رساند، رییس فدراسیون فوتبال از این فدراسیون حقوقی دریافت نمی کند.»

پس از انتشار این بیانیه، علی کریمی بار دیگر سوالاتی در مورد رقم قرارداد «کارلوس کی روش»، رقم قراردادهای توپ‌ها و لباس های «آل اشپورت»، قرارداد تبلیغات محیطی، قرارداد توپ‌های جدید دربی «استار» و لیست مسوولانی که بابت صعود تیم ملی به جام جهانی پاداش دریافت کرده‌اند را پیش کشید و خطاب به مهدی تاج و محمدرضا ساکت در اینستاگرام خود نوشت: «من بی سواد از فوتبال تجاربى دارم که “امثال تو و هم‏دستانت” در خواب هم تجربه نمی‌کنید. اگر حقوق نمی‌گیرید، چرا نمی‌روید؟»

او در بخشی از متن خود در اینستاگرام خطاب به رییس فدراسیون فوتبال نوشت که این تازه آغاز فاش گویی هایش خواهد بود: «شما به جاى بیانیه دادن، بهتره یه مناظره تلویزیونى بزارین. شما که فى سبیل الله کار می کنید، کار خطایى هم که نکردین، پس از چى واهمه دارین؟ لحظه شمارى می کنم براى اون لحظه! منتظر بیانیه بعدى هستم و مطمئن باش دفعه بعد این طور حرف نمی زنم.»

او خیلی زود تهدیدش را عملی کرد و امروز در کانال تلگرامی خود نوشت: «فساد در فوتبال ربطى به جادوگرى و رمالى نداره، با این حکم‌ها سوژه خنده تلخ مردم داغ دیده رو در این روز‌ها جفت و جور نکنید. هر چند خیلى وقته داغ این فوتبال رو به دل مردم نشوندین.»

اشاره کریمی به خبر محرومیت سه ساله «علی عباسی»، مالک باشگاه «سیاه جامگان» بود. عباسی متهم است که طی سال های اخیر با توسل به جادو و خرافات، فضایی مسموم در فوتبال مشهد ساخته است. انتشار خبر محرومیت مالک باشگاه سیاه جامگان در حالی اتفاق افتاد که در روزهای گذشته، شماری از مدیران و مربیان باشگاهی به خاطر استفاده از جادو و دعا در تیم های خود مورد سوءظن بودند.

علی کریمی در ادامه نوشته است: «از تمام تریبونتون استفاده کنید ولى سر مردم رو نمی تونید شیره بمالید. اون چیزى که فکر می کنید مردم هستند، خودتونید. یه دو سه روزى درگیر یه کار مهمى هستم، برمی‌گردم.»

او به شدت تند و بی پروا به مهدی تاج حمله کرده و مدعی شده است که رییس فدراسیون فوتبال ایران در تماس با مدیران صداوسیما از آن ها خواسته است مصاحبه تند کریمی که یک بار از شبکه ورزش پخش شده بود، دیگر روی آنتن نرود: «آقاى تاج! حالا می خواى برى اینو اونو ببینى که تکرار مصاحبه من پخش نشه؟ انقدر ضعیفى که نمی‌دونى مصاحبه من در تمام شبکه‌هاى اجتماعى پر شده و نیازى به جاهایى نداره که ١۵ ٪‏ هم ببیننده نداره.»

به نظر می رسد کریمی در کنار حمله به مهدی تاج و فدراسیون فوتبال، نیشی هم به صداوسیما زده که حاضر شده است با فدراسیون فوتبال در این مورد همکاری کند. مصاحبه علی کریمی دیگر از تلویزیون ایران پخش نشد و او حالا با کنایه از کم بیننده بودن برنامه های صداوسیما نوشته است.

کریمی در ادامه یادداشت خود به تلاش های مهدی تاج برای آرام کردن او اشاره کرده و نوشته است: «حالا برو دنبال یار کشى باش. یارات هم دستى بر آتش دارن. البته با تمام یارانت، هم توى فوتبال حریفتون هستم هم توى مسایل دیگه که دارى توش دست وپا می‌زنى.»

مهم ترین بخش از حمله تازه کریمی به افشای کارت های هدیه ۵۰۰هزار تومانی مربوط می شود. او تصاویری از کارت های هدیه ای که به نام فدراسیون فوتبال و به مبلغ ۵۰۰هزار تومان صادر شده است را منتشر کرد و نوشت: «آقاى تاج! کارت هدیه پنج میلیون ریالى بانک تجارت را براى چه کارى استفاده می‌کردید؟»

کریمی با ادبیات خاص و ویژه خودش، بدون آن که از کسی بخواهد برایش بیانیه بنویسد یا این بیانیه ها را ادیت و ویراستاری کند، با لحنی عامیانه و در عین حال برافروخته به رییس فدراسیون فوتبال ایران حمله کرده و باز هم خطاب به مهدی تاج نوشته است: «منتظرم باش.»
در عین حال، کنایه اش را به رییس فدراسیون فوتبال هم زده است: «از امروز دنبال بستن کانال تلگرام من باش.»

بعید به نظر می رسد آتش میان علی کریمی و مهدی تاج به زودی خاموش شود. رییس فدراسیون فوتبال ایران طی یک هفته اخیر تلاش کرد با استفاده از افراد واسطه و ریش سفیدها، کریمی را آرام کند. اما همراه شدن «علی دایی» با او و اعلام حمایت از مبارزه با فساد در فوتبال، بیش از قبل علی کریمی را به ادامه فاش گویی هایش در مورد ریاست فدراسیون فوتبال ایران تحریک کرد.

سکوت ممتد مهدی تاج طی روزهای اخیر در قبال گفته های کریمی، روش مدیریتی خاص رییس فدراسیون فوتبال است. او همواره در قبال هجمه ها به سایه می رود و سکوت می کند. شاید این بار، همین رویه رییس بهترین راه حل برای آرام کردن مردی باشد که در زمان برافروختگی، آرام نمی گیرد.
شهریار میرزاجانلو – شهروند خبرنگار

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا