بین‌المللی

انتشار پیش‌ نویس بیانیه نشست قاهره

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری البیان، نشست اضطراری وزرای خارجه عرب امروز یکشنبه به درخواست عربستان برگزار می‌شود.وزرای شرکت کننده در این نشست در بیانیه‌ای اعلام کردند: ما حمله انصارالله یمن به ریاض به وسیله موشک بالستیک را محکوم می‌کنیم…

در این بیانیه آمده است:

لازم است که رژیم ایران حمایت‌های خود از انصارالله یمن و حزب الله لبنان را متوقف کند، همچنین در بحرین بی ثباتی ایجاد نکند و به اصل سیاست حسن همجواری پایبند باشد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در قاهره گفت: عراق مشارکت فعالی در این نشست خواهد داشت.

از سوی دیگر نخست‌وزیر یمن گفته: شبه‌نظامیان حوثی و نظام حاکم بر ایران بدترین شکل تروریسم را انجام می‌دهند.

این مقام یمنی از وزرای کشورهای عربی شرکت‌کننده در نشست فوق‌العاده‌ قاهره خواست موضع جدی و قاطعی در قبال برنامه‌های توسعه‌طلبانه نظام حاکم بر ایران در منطقه و حمایت این نظام از شبه‌نظامیان در یمن، سوریه، لبنان و دیگر کشورها اتخاذ کنند.

وی درباره خطر برنامه‌هایی که حکومت ایران در منطقه عربی دنبال می‌کند هشدار داد و آنها را منبع اختلافات مذهبی و فرقه‌یی دانست.

نخست‌وزیر یمن در دیدار با علماء، سخنرانان و مبلغان مذهبی در عدن پایتخت موقت یمن، به شبه‌نظامیان حوثی به‌عنوان ابزار دست نظام حاکم بر ایران برای نفوذ و توسعه در منطقه اشاره کرد.

وی افزود: ما مطمئن هستیم که متوقف کردن برنامه‌های حکومت ایران و نشاندن این رژیم سرجای خودش، از یمن آغاز خواهد شد.

نخست‌وزیر یمن گفت: شبه‌نظامیان حوثی و نظام حاکم بر ایران بدترین شکل تروریسم را انجام می‌دهند و از جامعه جهانی خواست به شکل جدی به این موضوع توجه کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا