گوناگون

ایرباس هواپیما های برجامی را حراج کرد

تناقض‌گویی درباره زمان تحویل هواپیماهای برجامی/ایرباس‌ها پرید!…

Afbeeldingsresultaat voor ‫ایرباس‬‎

روز جمعه ۲۶ آبان ماه، خبرگزاری مهر طی گزارشی با عنوان «دولت نتوانست فاینانسور بیابد/ایرباس هواپیماهای ایران را حراج کرد» ، خبر داد: ۴ فروند هواپیمای ایرباس A۳۲۰ که قرار بود از سوی ایرباس به ایران تحویل شود، بدلیل ناتوانی دولت در تامین فاینانسور، به نام سایر کشورها رجیستر شد.

فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل روز شنبه، ۲۷ آبان در گفتگویی، با رد ادعای مطرح شده در گزارش مهر، اعلام کرد که چهارمین هواپیمای متعلق به ایران در تیرماه سال آینده (احتمالا ژوئن ۲۰۱۸) به ایران واگذار خواهد شد.

فخریه کاشان در حالی روز شنبه خبر مهر را تکذیب کرد که فراموش کرده است خود او وعده ورود ۴ فروند ۳۲۰ تا پایان ۲۰۱۷ را داده بود و حالا که موعد تحویل آنها رسیده، وعده تازه تحویل، آنهم فقط یک فروند، در تیرماه سال آتی را مطرح کرده است.

چرا که طبق گزارش مستند خبرگزاری مهر، شرکت ایرباس بدلیل ناتوانی ایران در تامین فاینانسور، ۴ فروند هواپیمای مذکور را به نام سایر کشورها رجیستر کرده است.

فاتحه قراردادهای خرید هواپیما هم خوانده شد
چهارشنبه، ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۶
۱۸-۱۰ ۲۰۱۷

عدم اطمینان زیادی در مورد معامله ۳۶میلیارد دلاری فروش هواپیما به ایران بوجود آمده است

خبرگزاری رویتر گزارش داد رویکرد سختگیرانه جدید دونالد ترامپ در برابر حکومت ایران، همراه با نگرانیهای بانکی و آشفتگی های سیاسی داخلی در هر دو کشور، باعث عدم اطمینان زیاد در مورد معامله ۳۶میلیارد دلاری قرارداد خرید هواپیمایی بوئینگ، ایرباس و شرکت ATR شده است.

رویتر افزود: روز جمعه ترامپ ضربه‌ ای به توافقنامه هسته ای با حکومت ایران وارد کرد و پایبندی تهران به توافق را مورد تأیید قرار نداد. وی هشدار داد در نهایت ممکن است به این توافقنامه خاتمه دهد.

یک مشاور و بانکدار سابق شرکتهای هواپیمایی در این باره گفت: من پیش‌بینی نمی‌کنم کسی مایل به تأمین مالی حکومت ایران با چنین موقعیتی منفی در آمریکا باشد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا