فرهنگی

تئاتر برای کودکان زلزله‌زده سرپل ذهاب

یک گروه عروسکی در سرپل ذهاب به دیدار بچه‌های زلزله‌زده رفته و برایشان نمایش اجرا کرده‌اند و همچنین در تهران از دوشنبه، ٢٩ آبان، دوباره تئاترها فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.اجرای «افسانه دیگ و کدو» در سرپل ذهاب

عروسک‌های نمایش «افسانه دیگ و کدو» امروز میهمان کودکان سرپل‌ذهابی بودند. عروسک‌های نمایش افسانه دیگ و کدو که پیش‌تر برگزیده بخش کودک‌ و نوجوان مریوان شده بود و‌ به جشنواره کودک‌ همدان راه یافت، امروز میهمان کودکان سرپل‌ذهابی بودند. عروسک‌گردانان این نمایش تلاش کردند با خواندن شعرهای محلی، کودکان زلزله‌زده سرپل‌ذهاب را شاد کنند. نمایش افسانه دیگ‌ و کدو قرار است در بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان، به کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام‌ و رحمان‌ هوشیاری اجرا شود. این نمایش پیش‌تر در جشنواره بین‌المللی مریوان و بین‌المللی دربندی‌خوان‌ اجرا شده بود. گروه اجرائی اعلام امیدواری کردند تا‌ پیش از سفر به همدان،‌ در روستاها و‌ شهرهای‌ زلزله‌زده به اجرا‌ بپردازند‌.
تمدید «چه زود زمستون میشه»
اجرای نمایش «چه زود زمستون میشه» تا سوم آذرماه تمدید شد. نمایش «چه زود زمستون میشه»، به کارگردانی بهار کریم‌زاده، تا سوم آذرماه در خانه نمایش اداره تئاتر به اجرای خود ادامه خواهد داد. نمایش «چه زود زمستون میشه»، به نویسندگی و کارگردانی بهار کریم‌زاده تا سوم آذر، ساعت ١٩:٣٠ در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه می‌رود. در این نمایش، محسن سلیمانی‌فارسانی، بهار کریم‌زاده، سهیلا جوادی، عباس شاه‌محمد‌زاده، سبا سلیمانی، مسعود انعامی، سالار نجفیان و دلارام شمس به ایفای نقش می‌پردازند. از دیگر عوامل گروه می‌توان به طراح صحنه، سالار نجفیان، مدیر صحنه، محسن احسان، مشاور رسانه‌ای، جواد تمدنی، دستیار صحنه، میرامین محمدی و منشی صحنه، مهرناز صادقی‌راد اشاره کرد. علاقه‌مندان به تماشای این اثر می‌توانند به نشانی میدان فردوسی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق)، کوچه محمدآقا، پلاک ٣۴ مراجعه کنند.
رضا عطاران «هایلایت» را افتتاح می‌کند
رضا عطاران، دوشنبه، ۲۹ آبان، در سالن باران نمایش «هایلایت»، به کارگردانی سوسن پرور را افتتاح می‌کند. سوسن پرور در سال ۸۷ در سریال «بزنگاه» و پس از آن در فیلم سینمایی «ردکارپت»، به کارگردانی رضا عطاران به ایفای نقش پرداخته بود. همچنین پوستر متفاوت نمایش «هایلایت» رونمایی شد. این پوستر از سوی بابک آب‌برین طراحی شده است. طرح پوستر نمایش «هایلایت»، تصویری از یک کالیته است که در آرایشگاه‌های زنانه برای انتخاب رنگ‌مو به کار می‌رود. در نمایش «هایلایت»، نوشته مشترک ریحانه حسن‌زاده و سوسن پرور که از آخر آبان‌ماه جاری در تماشاخانه باران روی صحنه می‌رود، منا شمس‌الدینی، سمیه شوقی، بیژن قهرمانی، شی‌ماء ملکیان، صدیقه کیانفر، سوسن پرور، فاطمه هاشمی، شراره درشتی، غزاله جزایری و مرضیه صدرایی ایفای نقش می‌کنند. سوسن پرور در این نمایش با نگاهی آسیب‌شناسانه و با رویکردی کاملا طنازانه به ازبین‌رفتن مفهوم خانواده می‌پردازد. «هایلایت» روایت زندگی زناشویی چند زن در یک آرایشگاه است و این سؤال را مطرح می‌کند که چرا زندگی‌های متأهلی درحال‌حاضر چندان موفق نیستند؟ چرا میانه راه عشق فراموش می‌شود، آنها که عاشق هم بودند به هم عادت می‌کنند یا اینکه زندگی‌شان شامل روزمرگی می‌شود و گذر زمان باعث می‌شود خوبی‌های یکدیگر را فراموش کنند و فقط ایرادهای یکدیگر را ببینند. نمایش «هایلایت» از ۲۹ آذرماه‌ هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه باران روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان برای تهیه‌ بلیت می‌توانند به سایت www.tiwall.com مراجعه کنند. غزاله جزایری و مرضیه صدرایی، به‌عنوان دو بازیگر جدید به نمایش «هایلایت»، با کارگردانی سوسن پرور پیوستند.
نشست تحلیلی نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمی‌کنه»
نشست «تحلیل اجتماعی تجربه زیسته زنان در جامعه امروز» با نگاهی به نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمی‌کنه»، در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد. این نشست با حضور دکتر علیرضا قبادی، عضو هیئت علمی دانشگاه، مردم‌شناس و جامعه‌شناس و فریبا نظری، جامعه‌شناس گروه‌های اجتماعی و پژوهشگر و فعال حوزه زنان و خانواده، در تاریخ دوشنبه، ۲۹ آبان‌، پس از پایان نمایش برگزار خواهد شد. تماشاگران نمایش نیز می‌توانند در صورت تمایل پس از اتمام نمایش در نشست حضور داشته باشند. نمایش «اون دیگه اینجا زندگی نمی‌کنه»، به نویسندگی و کارگردانی پیام عزیزی تا روز سه‌شنبه، ۳۰ آبان، ساعت ١٩:۴۵ روی صحنه می‌رود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا